Гроші

Кабмін ще на рік переніс реалізацію постанови про підвищення мінімальної зарплати вчителів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Кабінет Міністрів України ще на рік переніс реалізацію постанови про підвищення мінімальних зарплат вчителів на 20-70%. Дію постанови відтермінували “у зв’язку з відсутністю неінфляційних джерел фінансування”. 

Про це йдеться в постанові уряду №1149 від 23 листопада, пише ТСН.

“Зупинити до 31 грудня 2021 року дію постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року №822 (“Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти та науки” – Ред.)”, – мовиться в документі.

Проєктом постанови вилучено пункт про встановлення підвищення до трьох прожиткових мінімумів мінімального окладу вчителя (ставки заробітної плати) до 1 січня 2021 року.

Зазначимо, що згідно з проєктом держбюджету, з 1 січня 2021 року прожитковий мінімум на одну особу буде встановлений на рівні 2189 грн.

Нагадаємо, що постанову про підвищення оплати праці педагогів схвалив попередній уряд Володимира Гройсмана. 2020 року зарплата педагога мала становити 2,5 прожиткового мінімуму, у 2021 року – 3 мінімуми, 2022 року- 3,5 мінімуму. А від січня 2023 року – 4 прожиткових мінімуми.

Однак пізніше уряд Олексія Гончарука через відсутність коштів на реалізацію реформи в державному і місцевих бюджетах зупинив дію постанови до кінця 2020 року, скасувавши підвищення зарплат педагогічних працівників.

Міносвіти заявило, що на реалізацію підвищення найнижчого посадового окладу вчителів до рівня чотирьох прожиткових мінімумів 2021 року необхідно 50 млрд грн. Ці гроші планують виділити з державного бюджету до 2023 року, щоб покрити поступове підвищення окладів вчителів. Постанова мала вступити у силу ще минулого літа, але грошей тоді не було.

Водночас Кабінет міністрів планує підвищити до 2021 року зарплати чиновникам. Планується, що посадові оклади усіх категорій державних службовців зростуть від 1 січня 2021 року. Проєкт акту направлений на погодження профспілок.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.