Гроші

Хто не отримає субсидії наступного опалювального сезону

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Субсидії в Україні: уряд змінив правила нарахування.

Кабінет міністрів України вніс зміни до програми призначення субсидій. На субсидію не зможуть розраховувати ті, хто приховує статки, має великі будинки, квартири чи неофіційну роботу. Про це повідомили у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабміну, пише канал24.

Відтепер субсидію не призначатимуть, якщо сім’я володіє автомобілем, якому менше 5 років. Проте це не стосується мопеда та автомобіля, наданого органом соціального захисту населення.

Окрім того, у деклараціях про доходи – у новій графі “інші доходи” – необхідно буде вказувати доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири.

З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія відміняється, якщо площа квартири перевищує 120 квадратних метрів, а будинку – 200 квадратних метрів, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі,
– наголошується у повідомленні.

Людям працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, бо працють без оформлення в Україні чи за кордоном, органи соціального захисту автоматично рахуватимуть дохід у розмірі трьох прожиткових мінімумів – 5286 гривень. А тим особам, які справді є безробітними, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості.

До теми: Субсидії по-новому. Що чекати прикарпатцям у 2018 році

Окрім того, з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 кубометрів на 1 квадратний метр площі, електроопалення – 30 кіловат-годин на 1 квадратний метр площі.

“При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%”, – зазначили в КМУ.

Читайте також: На Буковині у родини забрали субсидії після купівлі гаджетів Apple

Внутрішньо-переміщені особи зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, де вказано склад домогосподарства.

Також спрощено процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад. Відтак, ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соцзахисту населення, механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.