Гроші

«Галнафтогазмонтаж» має повернути 600 тисяч, присвоєних на ліквідації зсуву ґрунту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Суд стягнув з ПП «Галнафтогазмонтаж» на користь Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів 602 тис грн. боргу, а також 225тис грн. пені іштрафу. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 23 липня, повідомляють Наші гроші.

У 2010 році на підставі розпоряджень Кабміну та облдержадміністрації Івано-Франківське обласне управління водних ресурсів найняло ПП «Галнафтогазмонтаж» відновити дорогу в селі Тисів Болехівської міської ради, яка була пошкоджена внаслідок зсуву. Для цього виділялися гроші з резервного фонду держбюджету.

Фірма мала провести ремонт до кінця 2010 року. У грудні Управління прийняло роботи на суму 1,76 млн грн., які оплатило.

Згодом на цій ділянці стався повторний зсув ґрунту. Фірму додатковою угодою зобов’язали виконати додаткові роботи з ліквідації наслідків зсуву та закупити будматеріали на суму 895 тис грн. Невикористані придбані матеріали «Галнафтогазмонтаж» мав передати на зберігання сільській раді.

У 2011 році Контрольно-ревізійне управління (зараз – Держфінінспекція) встановило, що «Галнафтогазмонтаж» завищив нарахування на зарплату та відрядження загалом на 20 тис грн. Крім того, відсутні докази того, що фірма закупила будматеріали на перераховані їй 895 тис грн.

Суд наголошує, що закупівля будматеріалів (у т.ч. передача невикористаних сільраді) і всі роботи мали відбутися у 2010 році. Адже кошти резервного фонду могли бути використані лише у році, на який їх було виділено.

Разом з тим фірма не надала суду доказів проведення ремонту дороги після повторного зсуву. Крім того, будматеріали вартістю 293 тис грн. вона передала сільраді лише у 2012 році, вже після подання на неї позову в суд. Доказів купівлі матеріалів на 602 тис грн. суд не отримав.

Між тим суд відмовився стягнути з фірми завищену суму у розмірі 20 тис грн., оскільки вона вказана в актах виконаних робіт, які Управління прийняло і підписало без жодних зауважень щодо їх вартості.

Засновниками ПП «Галнафтогазмонтаж» є Назарій Терефенко та Ольга Терещенко.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні