Гроші

Франківські депутати ухвалили програму стимулювання економіки

Google+PinterestLinkedInTumblr
На сесії міської ради було прийнято Програму стимулювання економічного розвитку об’єднаної Івано-Франківської громади.

Метою Програми є послаблення негативних наслідків, спричинених карантином та вимушеним сповільненням економіки і створення передумов для максимально швидкого відновлення ділової активності та покращення показників соціально-економічного розвитку Івано-Франківської ОТГ.

Було враховано пропозиції всіх сторін, а саме Штабу з відновлення економіки, структурних підрозділів МВК, роботодавців, науковців та громадських організацій.

Очікувані втрати міського бюджету внаслідок пандемії коронавірусу складуть близько 100 млн грн. Найбільші втрати – від недоотримання податків доходів фізичних осіб (≈45 млн грн) та єдиного податку (≈33 млн грн). Окрім того, з міського бюджету на боротьбу з пандемією Covid-19 виділено майже 27 млн грн. Та ще понад 6 млн грн виділено з резервного фонду.

Промисловість, роздрібна торгівля непродовольчими товарами, готельно-ресторанний бізнес та сфера обслуговування та розваг – це галузі, які найбільше страждають від карантинних обмежень.

Згідно з опитуваннями суб’єктів підприємницької діяльності про наслідки пандемії, більшість підприємців тимчасово припинили свою діяльність, або продовжували не в повному обсязі. А доходи від бізнесу скоротилися більше ніж на 75%. Також більшість опитуваних підприємців зауважили, що в час карантину вони більше за все потребують фінансово-кредитної підтримки та зменшення податкового навантаження.

Опитувані підприємці також відмічають, що вчасність дій місцевої влади переважає доречність та вчасність дій уряду. А саме місцева влада швидше зреагувала на загрози та підтримає малий та середній бізнес в Івано-Франківську.

Дії, які було вжито місцевою владою в час карантину:
  • Скорочення терміну розгляду деяких адміністративних послуг до 10 календарних днів
  • Звільнення від сплати орендної плати орендарів деяких об’єктів комунального нерухомого майна
  • Зменшення на 50% плати за розміщення об’єктів дрібнороздрібної торгівлі, надання послуг у сфері розваг та проведення ярмарок
  • Надання грантів на інноваційні проєкти, які передбачають перехід місцевого бізнесу в онлайн
  • Інформаційна кампанія «Купуємо Івано-Франківське – даємо роботу іванофранківцям»
  • Налагодження співпраці місцевих товаровиробників та торговельних мереж
  • Звернення до державних органів з пропозиціями зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, щодо скасування штрафів та звільнення влатників від сплати військового збору та ін.
  • Підтримка розвитку сільськогосподарської кооперації
  • Надання одноразової матеріальної допомоги медпрацівникам які були задіяні в боротьбі проти COVID-19
  • Придбання дихальної апаратури для закладів охорони здоров’я та ін.

Незважаючи на сповільнення поширення вірусу, та вчасні дії місцевої влади з допомогою малому та середньому бізнесу, впроваджені карантинні заходи все одно мали негативний вплив на економіку міста.

«Вистояти в цей нелегкий час надзвичайно важливо. Необхідно, щоб наша економіка працювала, а також щоб малий та середній бізнес вистояв. Ми, в свою чергу, робимо все від нас залежне, щоб спростити підприємцям вихід з карантину. Така співпраця важлива для всіх», – підсумував міський голова Руслан Марцінків.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.