Гроші

Франківська міська лікарня лідирує з “непрозорих” закупівель

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 29 березня, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція Центру «Антикорупційна платформа».

Говорили про те, як місцеві заклади охорони здоров’я проводять публічні закупівлі у системі Prozorro.

Як розповіла голова правління Христина Зелінська, центр проаналізував 140 закупівель восьми медичних закладів області. Моніторинг проводився впродовж двох місяців.

«Ми виявили порушення у 68 закупівлях, – розповідає координатор центру Ольга Ничай. – Ми зверталися безпосередньо до замовників, аби вони усунули порушення, а також до контролюючих органів. Проблема, яка зустрічалась дуже часто, при проведенні закупівель замовники залучали приватних юристів-консультантів».

Як повідомив аналітик у сфері закупівель Остап Бринський, найбільшим порушником виявилась Центральна міська клінічна лікарня, яка провела понад 600 закупівель без проведення конкурсу.

«Також ми проаналізували проплати лікарні і з’ясували, що лікарня перевела ТОВ «Іва-Фарм» понад 1,3 млн грн, але жодного договору між лікарнею і фірмою у системі Prozorro немає», – каже Бринський.

Читайте: У Коломиї Гройсман подарував лікарні сертифікат на 23 мільйони (ФОТО)

Ще одним порушенням є дискримінаційні вимоги до учасників. Остап Бринський пояснює, що ЦМКЛ, оголошуючи торги, вимагала від учасників підтвердити досвід роботи, надавши вісім аналогічних договорів.

«Зрозуміло, що це робилося аби у торгах переміг конкретний учасник, – розповідає аналітик. – Адже при таких умовах конкурсу у нових учасників пропадає бажання брати участь у торгах».

«Тобто ви розумієте, що сфера закупівлі, як була корумпованою, так і залишається досі, – додає Христина Зелінська. – Але система Prozorro дозволяє виявляти порушення. Ми не ставимо перед собою завдання покарати всіх. Насамперед ми хочемо навести лад у сфері закупівель».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.