Гроші

Франківська лікарня уникла відкритих торгів для трьох закупівель

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
15 березня 2018 року Івано-Франківська обласна клінічна лікарня оприлюднила три укладених договори про закупівлі, що класифікуються, як спеціалізована хімічна продукція.

Загальна вартість закупівель не досягає 200 тис. грн, та договір про закупівлю, що класифікується як різна хімічна продукція. Про це повідомляє громадська організація “«Інститут аналітики та адвокації» у рамках проекту «Стійкі рішення надання допомоги ВІЛ-інфікованим на базі спільнот», за підтримки Французької міжнародної експертизи Ініціативи 5%.

“Оскільки предметом усіх закупівель є реактиви для проведення досліджень, цю ситуацію можна трактувати, як дроблення предмету закупівлі з метою уникнення конкурентної процедури, оскільки загальна вартість предмету по коду 33690000-3 Лікарські засоби різні становить 210 тис. грн, відповідно, замовник не мав права укладати договір з постачальниками без застосування однієї з процедур, передбачених Законом, а саме – «відкриті торги». – пояснює аналітик БО “БТ “Мережа” м. Львів”, Василь Рудань. – Не виключено, також, що це просто альтернативний підхід до визначення коду CPV, під яким можна купувати реактиви”.

Для якісного аналізу дослідники перевірили інші закупівлі медзакладу в 2018 році. 17 квітня 2018 року інфекційна лікарня придбала медичні рекактиви, уклавши два прямих договори. В одному з них реактиви також класифікували як хімічна продукція.

“Отож, сумарна вартість медикаментів по коду 33690000-3 — Лікарські засоби різні знову перевищує 200 000 грн та становить 200 030,00 грн, що зобов’язувало замовника оголосити відкриті торги”. – додає Василь Рудань.

Через маніпуляції з кодами CPV закупівель заклади купують аналогічний предмет закупівель за різними кодами, що створює підґрунтя для зловживань.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.