Гроші Соціум Фото

Франківськ виграв 18 мільйонів на проект “Безпечне майбутнє” (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
У п’ятницю, 18 вересня, у приміщенні міськвиконкому відбулася пресконференція з нагоди відбору проєкту “Безпечне майбутнє” для подальшого фінансування з ЄС.

Мета проєкту – побудувати чотири Дата-центри у кожному з міст-партнерів: Івано-Франківськ, Солотвино, Бая-Маре та Сігет (Румунія). У Франківську Дата-центр розмістять на стадіоні “Рух”, пише Репортер. “Безпечне майбутнє”

Фото ілюстративне

До серверів приєднають відеокамери, які розташують на території Франківської ОТГ. Так планують виявляти небезпечні ситуації, шукати правопорушників, боротися з транскордонною злочинністю. Також ініціатива стане основою для розбудови “розумного міста” (Smart City).

“До кінця осені має бути підписана грантова угода, тож на грудень-січень очікуємо перші кошти, – говорить Ігор Попадюк, начальник міського управління інвестиційної політики. – Ідея – об’єднати міста, задіяні в проєкті і створити безпечний шлях між Україною та Румунією. Крім обладнання і Дата-центр, які отримає Франківськ, наші працівники силових структур зможуть поїхати в Румунію для здобуття досвіду”.

Загальний бюджет проєкту – 1,3 млн євро, з них на Франківськ виділять близько 18 млн грн.

У впровадженні проєкту орієнтуються на досвід Києва, а також інших країн. За два роки планують реалізувати ініціативу в плані безпеки міста. Далі у планах – управління комунальним майном, аналіз енергозбереження, управління комунальним транспортом тощо.

“Наприклад “Муніципальна інспекція” бачить, де непокошена трава, забиває дані й координати в систему. Інформацію одразу отримує міський голова і виносить питання на оперативну нараду”, – говорить Попадюк.

Проєкт фінансується в рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020.

“Важливо, що вдалося виграти проєкт, бо фінансування на такі речі завжди не вистачає. Наступні п’ять років ми будемо працювати над впровадженням “розумного міста. У нас є такі ініціативи, але вони – у різних департаментах. Цей проєкт допоможе це все об’єднати”, – каже міський голова Руслан Марцінків.

Авторка Ольга Романська

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.