Гроші

Франківців, які здають житло в оренду, просять задекларувати доходи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З початку року 126 мешканців Івано-Франківщини задекларували доходи на суму 1,9 млн. грн. від здачі в оренду нерухомого майна. Про це повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС Івано-Франківській в області.

klu

Фахівці обласного управління нагадують, що фізична особа, яка здавала в оренду квартиру (чи іншу нерухомість) фізичній особі, що не є суб’єктом господарювання, зобов‘язана самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету за ставкою 15% та/або 17%, в залежності від суми доходу. Податок сплачується щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.

Суми отриманого доходу та сплаченого протягом звітного року податку за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи і подається така декларація до органів фіскальної служби до 1 травня наступного року.

Декларація про доходи подається фізичною особою до податкової інспекції за місцем податкової адреси (за місцем реєстрації у паспорті). Для швидкого та зручного подання декларацій громадяни можуть користуватися електронними сервісами «Декларування он-лайн» та «Електронний кабінет платника». З їх допомогою громадянин має можливість заповнити декларацію в електронному вигляді, отримавши в органах ДФС безкоштовно електронний ключ та відповідне програмне забезпечення.

Декларацію за 2014 рік необхідно подати до податкових інспекцій не пізніше 30 квітня 2015 року.

Детальна інформація з питань декларування доходів громадян розміщена на офіційному веб-порталі територіальних органів ДФС в Івано-Франківській області в окремому розділі „Декларування доходів громадян – 2015”. Зокрема, нормативно-правові акти, якими регулюється порядок оподаткування доходів фізичних осіб, форма річної податкової декларації, зразок її заповнення, консультації, коментарі з питань декларування доходів та відеороз’яснення.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.