Гроші

Експертна оцінка земельної ділянки

Google+PinterestLinkedInTumblr

В Україні оцінка земельної ділянки користується значним попитом. У першу чергу це пов’язано з тим, що був знятий мораторій на відчуження землі. Наразі власники бажають дізнатися, скільки ж грошей вони можуть отримати за свою власність. У цій статті ми розповімо про деякі особливості цього виду оцінки.

Яка земля може бути оцінена?

Слід враховувати те, що земельні ділянки мають конкретне цільове призначення. У зв’язку з цим виникають й окремі особливості виконання процедур. Так виділяють такі види земель:

  • земля сільськогосподарського призначення;
  • земля для індивідуального садівництва;
  • земля під будівництво житлових приміщень або будівель;
  • землі загального користування;
  • земля під комерційне будівництво.

Як здійснюється оцінка?

Насамперед вам необхідно буде визначитися з вибором оцінювача. Це питання дуже важливе, адже від фахівця залежать результати проведеної роботи. Тому радимо звернутися до перевірених спеціалістів, які мають достатній досвід у сфері оцінювання. Зверніть увагу не тільки на досвід роботи, а й на рекомендації, відгуки, дозвільну документацію.

Процедура відбувається наступним чином:

  1. Консультація з експертом. На цьому етапі узгоджуються всі умови щодо виконання оцінки, а також підписується договір про надання послуг.
  2. Фахівець збирає та перевіряє всі необхідні документи.
  3. Оцінювач аналізує отримані дані, ринок аналогічної нерухомості, підбирає найефективніший метод оцінки. Якщо у вас не буде одного з паперів, тоді це обговорюється окремо, а за можливості спеціаліст займається відновленням втраченої інформації.
  4. Маючи всі необхідні дані, фахівець розпочинає безпосередньо розрахунки ринкової вартості земельної ділянки.
  5. Отримані результати узгоджуються з клієнтом, а потім складається спеціальний документ — звіт про оцінку.

Проте кожна ситуація потребує індивідуального підходу, і у зв’язку з цим можуть з’явитися додаткові процедури й етапи під час здійснення оцінки.

Скільки коштує оцінка землі?

Наразі немає фіксованої ціни на таку послугу, як оцінка земельної ділянки. Є компанії, які беруть менше грошей, є ті, що більше. Однак не радимо економити, адже ви можете потрапити на непрофесіонала. У такому разі доведеться виконувати оцінку повторно, а це зайві витрати грошей, сил і часу.

Компанія Парето — одна з провідних у сфері оцінки. Якщо розглядати їхні послуги, то ціна стартує від 400 гривень, а терміни — від 2 днів.

Звертаємо увагу, що кожна оцінка виконується індивідуально, тому може виникнути потреба у проведенні додаткових процедур. Відповідно вартість і терміни відрізнятимуться.

Команда має досвід роботи понад 10 років. Вони мають велику кількість рекомендацій, з якими ви можете ознайомитися на сайті. Саме тому ми з впевненістю можемо порадити вам звернутися до компанії Парето.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.