Гроші

Економіка України може “піти в круте піке” вже восени – FT

Google+PinterestLinkedInTumblr

Восени фінансові ресурси України можуть вичерпатись, і економіка “піде в круте піке”, незважаючи на домовленість про відстрочку міжнародного боргу на два роки. Про це йдеться у матеріалі Financial Times, пише ЕП.

Економіка України може "піти в круте піке" вже восени – FT

Журналісти зазначають, що через війну щомісячні витрати збільшилися з $250 млн у лютому до $3,3 млрд у травні. Кабмін уже запровадив різке скорочення витрат на повсякденні послуги для покриття своїх військових потреб.

Крім того, влада може піти на ще рішучіші заходи.

Щось має відбутися всередині країни – або підвищити податки, або скоротити витрати, якщо це не критично. Усі думали, що війна скоро закінчиться… Але це триватиме місяці, якщо не роки, – прогнозує професор економіки Каліфорнійського університету в Берклі Юрій Городниченко.

За словами заступниці директора Центру економічної стратегії Марії Репко, будь-які додаткові податки на підприємства можуть призвести до їхнього банкрутства, що тільки посилить гуманітарну кризу.

За її словами, якщо масштабне зростання військових витрат збережеться на теперішньому рівні, то восени в країні знову забракне коштів.

Репко також зазначила, що без іноземної підтримки українська економіка “піде у круте піке”, а продовжувати бойові дії буде неможливо.

Читайте: «Ви прокляті всі без винятку». Сергій Притула пояснив росіянам, яке в них майбутнє (ВІДЕО)

Крім того, іноземний банкір, який співпрацює з українською владою, розповів, що іноземна допомога Києву недостатня та надто повільна, при цьому зобов’язання навпаки дуже великі.

З моменту вторгнення Україна отримала 12,7 млрд дол фінансової допомоги з обіцяних 38 млрд дол. Чисті резерви України зараз становлять лише $12,9 млрд проти $19 млрд у лютому.

Цього достатньо на два з половиною місяці, щоб сплатити за імпорт необхідних продуктів: від сільськогосподарських ресурсів до автомобільних запчастин і палива.

Інвестиційний директор британської керівної компанії Abrdn Віктор Сабо вважає, що можливості українського уряду дуже обмежені.

За його словами, Київ може опинитись у ситуації, коли навіть не зможе погасити всі соціальні зобов’язання перед українцями.

Якщо вони спалять свої резерви, їм доведеться вирішувати, платити солдатам чи медсестрам. У них будуть проблеми з управлінням школами та лікарнями. Це катастрофа, – сказав Віктор Сабо.

Нагадуємо:

Fitch Ratings прогнозує, що ВВП України в 2022 році впаде на 33%, а в 2023 році зросте на 4%. Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України з CCC до C (переддефолтний).

«Спекотний серпень» – гаряча пропозиція від «Репортера»!

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.