На Франківськ насуваються свята, і на Вічевому майдані уже поставили ялинку, а ковзанка запрацювала у тестовому режимі.
Цього року напланували багато подій, але на прикрасах зекономили, пише “Репортер“.
Ні гривні на освітлення
Зовнішнє оформлення міста до свят буде таке, як і минулого року. За словами директора КП «Івано-Франківськміськсвітло» Віктора Шутки, на прикраси не витратили жодної гривні. Монтажем ялинки та освітленням займалися працівники підприємства, тому додаткових договорів не укладали.
«На ялинці будуть змінені програми 3D-ілюмінації. Арки працюватимуть як мінімум у трьох режимах. Усе решта – як було, – говорить Шутка. – У центрі міста дерева будуть обмотані гірляндами: у сквері Руської Трійці, Міцкевича, на вулиці та в парку Шевченка».
Головну ялинку місто придбало у 2017 році за 559 тис грн у ПП «Ялинки України». Втім, спочатку її взяли в оренду, бо Антимонопольний комітет скасував торги. Висота штучної ялинки – 18 м, діаметр – 8 м. 3D-ілюмінацію придбали у 2016 за 750 тис грн.
Святкові арки на стометрівці також не нові, їх, знову не з першої спроби, купили у ПП «Ялинки України» у 2018 за майже 3 млн грн.
Цьогоріч відкрити ялинку планують 13 грудня та одразу провести Андріївські вечорниці. Тендер на світлотехнічне забезпечення виграв ФОП Галаса Іван Омелянович, на це піде 12 500 грн. ЛЕД-екран забезпечить ФОП Данильчук Микола Андрійович – за 23 тис грн.
Того ж дня у всіх мікрорайонах міста планують поставити або нарядити ялинки. Сценічну конструкцію і світлотехнічне забезпечення поставить той же ФОП Галаса за 24 тис грн і 15 600 грн відповідно. Також Галаса виграв тендер на світлотехнічне забезпечення під час відкриття ялинок у селах Івано-Франківської ОТГ – за 5200 грн. А звукотехнічне забезпечення виконає ФОП Данильчук – 6200 грн.
Уже оголосили тендери й на святкування Миколая, 19 грудня. Аукціон відбудеться 2 грудня. Очікувана вартість звукового забезпечення – 11 140 грн, експлуатації сценічної конструкції – 25 200 грн, а за світло і ЛЕД-екран планують викласти десь 27 500 грн.
Ковзанка і два ярмарки
Цього року франківцям пообіцяли справжню ковзанку, а не таку, де лід тихо розтане. Встановило її ТзОВ «Науково-виробнича фірма «Відкриті комп’ютерні системи» зі Львова. Спеціальна система підморожуватиме лід, тому кататися можна буде, незважаючи на температуру. Тричі на день лід будуть чистити.
Ковзанка вже працює у тестовому режимі, але офіційно її відкриють 1 грудня, о 12:00. На відкритті ковзанки виступатимуть колективи із Чернівців, а хокейна команда з Калуша проведе показовий хокейний матч. Після урочистого відкриття усі охочі зможуть покататися впродовж двох годин безкоштовно.
Працюватиме ковзанка з 10:00 до 23:00, у будні година катання коштуватиме 100 грн для дорослих і 80 грн для дітей, з п’ятниці по неділю – 140 і 100 відповідно. Хто не має ковзанів, можна буде взяти на прокат, обіцяють, що буде десь 300 пар усіх розмірів. Ковзанка простоїть до 15 лютого.
Там і розмістять частину новорічно-різдвяного ярмарку.
«Біля ковзанки буде ярмарок карпатської кухні, 13 дерев’яних будиночків, – розповідає Вікторія Шахоріна, начальниця міського відділу організації дозвілля. – Там можна буде поїсти, випити глінтвейну, кави, чаю. На Вічевому майдані стоятимуть 26 будиночків. Тут будуть сувеніри, гарячі напої, гуцульські сири – як і щороку, але не буде мангалів. Ми змінили схему розташування, будиночки стоятимуть у два ряди».
Ярмарок біля ковзанки відкриють теж 1 грудня, а той, що на Вічевому майдані, розпочне роботу 6-го, хоч урочисте відкриття зроблять 8 грудня.
Їжа – привід для дружби. Як франківці можуть одягом і спілкуванням допомогти бідним
У трьох будиночках на Вічевому з 13 грудня проводитимуть безкоштовні майстер-класи. І діти, й дорослі зможуть навчитися розмальовувати пряники, робити свічки, ялинкові прикраси й ляльки-мотанки, викувати монету, спробувати себе в гончарстві.
«Також на ярмарку буде будиночок з трьома живими баранами, бо діти дуже хочуть, – говорить Вікторія Шахоріна. – А ще – будиночок святого Миколая. За тиждень до свята діти можуть розповідати свої побажання Миколаю. Після 19 грудня там встановлять шопку до кінця свят».
До слова, КП «Простір інноваційних креацій «Палац» оголосило конкурс на найкращу шопку для учнів і студентів. Роботи прийматимуть до 26 грудня у департаменті культури (Дністровська, 28). За три перші призові місця обіцяють премії: три, дві та одну тисячу гривень.
Гуляємо до Водохреща
Міський департамент культури, як завжди, організовує заходи в центрі міста, на Вічевому майдані. 19 грудня пройде дійство до свята Миколая, де виступатимуть вокальні студії міста, а дітям роздаватимуть подарунки.
З 25 грудня на Вічевому майдані будуть виступати церковні хори. 26 і 27 грудня навіть співатимуть африканські студенти з хору при костелі.
На Новий рік спочатку виступатиме творчий колектив з дитячої музичної школи № 3. З 23:00 франківців розважатиме гурт «Гайдамаки». А потім планують зробити новорічну дискотеку української музики, яка триватиме цілу ніч.
«З 8 по 12 січня пройде ХІ міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях», у рамках якого буде загальноміська хода, – каже заступник директора департаменту Любомир Никорак. – Люди будуть сходитися на Вічевий майдан. Там плануємо встановити рекорд України за кількістю різдвяних зірок в одному місці. Закриємо період свят 19 січня – проведемо міську розколяду. Будемо спалювати дідуха».
На цьогорічну «Коляду на Майзлях» мають приїхати колективи із США, Польщі, Іспанії та Румунії. На святкову ходу франківців кличуть долучатися 11 січня.
14 січня на Вічевому майдані буде свято «Від Василя до Василя». А 19 січня відбудеться загальноміське освячення води, а потім розколяда. Виступатимуть колективи з Франківська та приміських сіл.
Comments are closed.