Гроші

До Дня Незалежності у Франківську з’явиться фонтан і відреконструють озеро

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Про це йшлося 15 грудня під час відеозвіту директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака на засіданні міськвиконкому.

Загальний бюджетний фонд у 2017 році склав понад 400 мільйонів гривень, більшість виконаних робіт капітального характеру, 32% – поточного. Через Прозорро здійснили закупівель на 328 мільйонів гривень. Департамент є лідером у міськраді за цим показником. Завдяки Прозорро вдалося зекономити 22.7 мільйонів гривень, пише “Репортер” з посиланням на “Галку”.

Йшлося також про те, що у департаменті впродовж року розробили 132 проектно-кошторисні документації, відремонтували 29 міжбудинкових проїздів і дворів, ще 17 у роботі, завершили 27 об’єктів по облаштуванню пішохідних доріжок, три – в роботі, облаштували відпочинкові зони.

“Замінити бруківку чи асфальт – це не ремонт. Ремонт – це коли змінюється повністю зміст та форма об’єкту”, – зазначив Смушак.

Також 2017 року висадили 1150 дерев, провели ремонтні роботи у 54 ОСББ, встановили модульний туалет, облаштували пляж на Бистриці Солотвинській. Є акти вандалізму, тому встановили ще близько 40 камер відеоспостереження. До Дня Незалежності планують відкрити фонтан на вулиці Незалежності, завершити реконструкцію території навколо озера на Мазепи.

“У мене є дві тези. Я вважаю, що цей департамент один із небагатьох, який не тільки чогось прагне і хоче нового, але й намагається відстоювати своє бачення. Якби було більше розуміння у поліції, могли б зробити ще більше. Бо багато проектів гальмуються місяцями й роками. Тепер негативна теза – про технічний нагляд. Робота структурного підрозділу, як на мене, застаріла”, – зазначив член міськвиконкому Вадим Войтик.

Смушак зазначив, що це справді слабке місце. Міський голова Івано-Фоанківська Руслан Марцінків відзначив, що згідно зі статистикою, 40% громадян бачать поліпшення, а 45% кажуть, що нічого не змінилося. Загалом роботу департаменту оцінили на “5”.

“З цим треба щось робити. Ще щодо проектів, я не знаю хто їх малює, але по руках би надавав. Не можна робити двір і залишати біля нього велику яму, чи не передбачити світло. Картинка гарно виглядає, а коли людина приходить, то зовсім по-іншому. Тому варто показувати всі ескізи членам виконкому. Бо у вас лавочка під сонцем за проектом, а бабусі сиділи завжди під горіхом. То треба цю лавку класти під горіхом. Не до всього варто дослухатися, але коли питання не принципові, то можна зробити. А загалом добре працюєте”, – сказав мер.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.