Гроші

Де працюють і скільки заробляють українські жінки в Польщі

Google+PinterestLinkedInTumblr

Кількість вакансій для жінок у Польщі суттєво зросла. Причина – “високий сезон”. Зросла й зацікавленість українських біженок роботою. Так, за даними аналітичного центру агенції з працевлаштування Gremi Personal, у червні на 20% більше жінок шукали роботу, ніж у травні. Також є економічна причина: жінки починають усвідомлювати, що змушені працювати, якщо хочуть залишитися в Польщі, пише Репортер.

Де працюють і скільки заробляють українські жінки в Польщі

З початком туристичного сезону жінки з України все частіше обирають роботу у сфері обслуговування – готелях, кафе, ресторанах (HoReCa). Без знання польської мови й досвіду вони можуть розраховувати на роботу помічниць на кухні або покоївок. Там зарплата складає 2800-3300 злотих на руки (17,1 -20,2 тис грн).

Влітку на 25-30% зросла кількість вакансій на підприємствах харчової промисловості  – рибзаводах та м’ясокомбінатах. У цій галузі жінки можуть заробити 3300-3500 злотих (20,2-21,4 тис грн).

Читайте: У Польщі через дефіцит чоловіків підвищили ставки заробітчанам

Наприкінці літа вакансій у HoReCa та сільському господарстві для жінок поменшає.

Проте з серпня більше пропозицій з’явиться у логістиці (зарплата – 2800-3000 злотих). А з жовтня – на підприємствах легкої промисловості та виготовленні електроніки (2900-3500 злотих). Адже ці галузі починають завчасно готуватися до зимових свят, нарощуючи виробництво. З цієї самої причини восени спостерігається стабільно високий попит на роботу для жінок на підприємствах харчової промисловості.

Про те, що жінки почали активніше цікавитися роботою  свідчить і той факт, що вони стали обирати вакансії, які раніше були “чоловічими”. На початку червня ми відкрили школу карщиків, щоб жінки мали змогу отримати професію операторів автозавантажувачів. Спочатку зацікавлення не було. Проте зараз, на третьому наборі, жінки почали йти вчитися на карщиць, – розповідає директорка департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.

За словами експертки, українські біженки в Польщі також працевлаштовуються на висококваліфіковану роботу – в міжнародні компанії, де потрібне знання англійської мови. Зарплата для таких фахівців у Польщі стартує від 4 000 злотих.

Частина українських жінок вчать польську мову, щоби працювати за фахом або претендувати на іншу висококваліфіковану роботу.

За інформацією Міністерства родини й соціальної політики Польщі з майже 1,2 млн біженців з України, яким надано польський ідентифікаційний номер PESEL, понад 500 тис є працездатного віку. Станом на 23 травня працевлаштувалися 252 тисячі. Більшість із них – жінки.

Біда гуртує. Як українці в Європі допомагають тримати фронт (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.