Гроші

Це зламає бюджет малого міста, – очільники прикарпатських громад не хочуть повертати гроші державі

Google+PinterestLinkedInTumblr
Державна казначейська служба України на виконання доручення Мінфіну звернулася до громад з проханням повернути кошти на соціально-економічний розвиток за рахунок відповідної субвенції. Субвенція – 163 млн на міста Прикарпаття, 36 млн грн надійшло у серпні, більше 16 млн грн прийшли 3 вересня. Листи з вказівкою повернути кошти надійшли міським головам та головам ОТГ 4 вересня. Другий транш ще не встиг надійти, гроші перебувають на рахунках казначейств.

Про це повідомили у середу, 11 вересня, на прес-конференції у франківському міськвиконкомі. пише Репортер.

За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, прохання повернути кошти, які надійшли 3 вересня, викликало багато незручностей, адже ці гроші справді необхідні громадам.

”Хочу подякувати депутатам минулого скликання, які допомагали громаді з коштами: на закупівлю медичного обладнання, зокрема, на закупівлю МРТ, а також на ремонти трьох шкіл – каже Марцінків. – Частина коштів уже надійшла, решта мали надійти до грудня. Громади надіються на ці кошти – у когось дорога, в когось інші справи”.

Марцінків сподівається, що кошти все ж вийде залишити у бюджетах громад. Бо їх уже спрямували на різні роботи.

”Ми спрямували більше 2 млн, які надійшли, на дороги і на первинку, зробили тротуар, – говорить міський голова Рогатина Сергій Насалик. – Міський голова не може повернути кошти, це рішення приймають на сесії міської ради. Такі рішення повністю поламають бюджет маленького міста”.

Очільники міст Івано-Франківщини звернулися до голови ОДА Дениса Шмигаля з проханням вплинути на це рішення і не забирати гроші у міст.

”7,5 млн, які виділили на Городенку, не покриють багато потреб, але місто таких великих грошей не бачило ніколи. Ми їх уже спрямували на ремонт доріг і будівництво мереж”, – каже міський голова Городенки Любомир Музичка.

За словами Дениса Шмигаля, виділені гроші використовували не раціонально, тому фінансування припинили. З 163 млн 99,9 млн були спрямовані на вирішення проблем громад, а 63,2 млн не мали конкретного призначення.

”Ці 63 млн не розписані, на що вони йдуть. Коли потім розбираємося, мільйони йдуть на закупівлю музичного обладнання, на передвиборчі обіцянки депутатів. Коли ми мільйони збираємося розпорошити, то правильно, що їх збираються забрати, – говорить Шмигаль. – Чому гроші отримали не всі громади, а лише деякі? Ми за здорове інвестування державних коштів”.

Шмигаль каже, що гроші на дороги, покриття заборгованості за зарплати – в це інвестувати держава. Але гроші треба виділяти всім, а не вибірково.

”Мінфін сказав казначейству призупинити фінансування, щоб голови відзвітували, на що підуть гроші. Але кошти з області віддавати не будемо”, – говорить Шмигаль.

Автор: Ольга Романська
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.