Гроші Фото

Бізнесмени грального бізнесу вносять по 200 тисяч застави, аби не сісти за ґрати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Прокурор Івано-Франківської області Ігор Настасяк на своєму брифінгу у вівторок, 30 вересня, розповів, що Прикарпаття доволі успішно бореться з корупцією. Він згадав про випадок, коли затримали п’ятьох франківців, які займались гральним бізнесом. Чоловікам довелось внести чимало грошей, аби не потрапити за ґрати.

Більше про гральний бізнес в Івано-Франківську – у статті Гральна гідра.

IMG_3336

“Збільшилась кількість розслідувань злочинів з ознаками корупції з 40 в минулому році до 55 в поточному, особливо – пов’язаних з дачею неправомірної вигоди – з 22 до 34, – звітує Настасяк. – У декілька разів збільшилась сума неправомірної вигоди по закінченні розслідувань кримінальних проваджень з ознаками корупції: із 19 тисяч доларів та 65 тис грн за весь минулий рік до 66 тисяч доларів та 70 тисяч грн у поточному році”.

IMG_3345

За словами прокурора, цього року до суду направили 48 обвинувальних актів стосовно корупційних злочинів та 70 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення. Найбільша сума одержання неправомірної вигоди, яка зафіксована цього року, – 26 тисяч доларів, яку вимагав і одержав сільський голова за сприяння у вирішенні питання щодо виділення майже 1 га землі. Підозрюваного відсторонили від посади, обрали запобіжний захід у вигляді арешту.

IMG_3339

Також Ігор Настасяк зазначив, що наразі зафіксовано 15 проваджень з ознаками корупції у бюджетній сфері, 7 у сфері освіти, 5 у сфері земельних відносин. Знешкоджено сім організованих груп, три з яких діяли у сфері економіки – банківській діяльності та гральному бізнесі.

Головний прокурор області розповів про п’ятьох членів організованої групи, яка з грудня 2009-го до квітня 2014 року в Івано-Франківську всупереч чинному законодавству, підпільно займалась гральним бізнесом.

IMG_3331

“У серпні обвинувальний акт кримінального провадження скерували до суду, – сказав Настасяк. – Членам організованої групи обрали запобіжних захід у вигляді застави від 97 до 207 тисяч гривень”.

В одному із гральних закладів закладів, до слова, журналісту газети “Репортер” погрожували та вибивали з рук камеру. Міліція спочатку відкрила кримінальне провадження, згодом закрила, бо не розгледіла ознак злочину. А скарга у прокуратуру допомогла продовжити справу і наразі слідство триває.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні