Гроші Статті

Бізнес зі сходу. Тривають перемовини влади Франківська з трьома великими фірмами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Міська влада Івано-Франківська проводить переговори з трьома великими підприємствами зі сходу України, щоб запросити їх у місто.

Втім, залишилося розробити механізм, як перевезти бізнес у Франківськ. Про це Репортеру розповіла заступниця міського голови Вікторія Сусаніна.

бізнес новини Івано-Франківська

“Йдуть переговори з трьома великими фірмами, які зараз у Харкові, Дніпрі й Миколаєві, – розповідає Вікторія Сусаніна. – Поки думаємо, бо немає розробленого порядку, як звідти все перевозити. І зараз ми збираємо площі, які може запропонувати наш бізнес”.

Підприємства, власників бізнесу та просто мешканців Івано-Франківська просять надати в міську раду інформацію про вільні площі, наявні комунікації. Йдеться як про центральну частину, так і різні мікрорайони, а також села громади. До того ж, шукають як великі приміщення, так і малі офіси. Звертатися з пропозиціями просять за телефоном 096 495 87 80 (Вікторія Сусаніна).

“Запрошуємо фірми з виробництва пластику,  теплодизелів – схоже до того, що ми маємо в себе. Є дрібні підприємства з різних напрямків, які перевозили б сюди офіси, – говорить Вікторія Сусаніна. – На сході, півдні, центрі країни є великі багатофункціональні фірми. Тому ми робимо запит і по офісних приміщеннях: щоб сюди перевозили офіси і налагоджували логістику вже тут. І тоді вже на місці дивилися, як перевозити свої підприємства”.

За словами міського голови Руслана Марцінківа, у першу чергу шукають підприємства, виробництво яких співпадає зі стратегією міста. Тобто такі, які не шкодять екології. В ідеалі – IT-технології, продуктова галузь.

Читайте: Заняття, майстер-класи та психолог. Де у Франківську організовують розваги для дітей

“Я був би радий, щоб, наприклад, завод “Мівіна” переїхав з Харкова, ми працюємо над цим. Щоб ми максимально могли себе забезпечити продуктами, – каже міський голова. – Ми бачимо, що зараз продукти є. Але через те, що це доїжджає з інших міст, йде ріст цін. А якщо це буде вироблятися у нас, ми зможемо більше контролювати ціни і змусити великих трейдерів їх зменшити”.

Загалом, від нового бізнесу місто тільки виграє. По-перше, будуть нові робочі місця. По-друге, нові підприємства будуть по-новому реєструватися в Івано-Франківську. Це значить, що податки йтимуть в казну міста та області.

Головне зараз, за словами Вікторії Сусаніної, знайти необхідні приміщення.

“Ми маємо приміщення, в судах. Є приміщення, які перебувають у фонді комунального майна, – говорить заступниця міського голови. – Наприклад, м’ясокомбінат на Петлюри. На Родоні біля “Велесу” ще є приміщення. Ми звернулися до уряду, щоб розробити механізм, як їх вивільнити і передавати в оренду чи у власність”.

Авторка: Ольга Романська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.