Наближається червень – для випускника школи це означає початок здачі ЗНО і наближення вступної кампанії. А ще це шанс причепуритися й відчути себе дорослими, своєрідне прощання з дитинством.
Підготовка до першого важливого вечора у житті приємна, але й недешева, хоч це, скоріше, турбота батьків, ніж дітей, пише “Репортер”. випускних
Сценарій випуску зі школи традиційний – урочиста лінійка, де першокласники причеплять випускникам незабудки, а потім і сам випускний: служба в церкві, атестати, ресторан. Втім, у деяких навчальних закладах Івано-Франківська від усталеної схеми відхиляться.
Читайте На ЗНО у пріусі, – франківські патрульні підвезли школярку, яка не встигала на іспит з української мови
Наприклад, у школі-гімназії № 3 вирішили прислухатися до рекомендації міського департаменту освіти й відмінити урочисту лінійку. Втім, це частково пов’язано з ремонтними роботами на території закладу. 25 травня вчителі проведуть останній урок у класах. Одинадцятикласники та дев’ятикласники матимуть урочисту церемонію в актовому залі, де отримають пластикові атестати. Потім – важкий період ЗНО, а далі – сам випускний, який складатиметься з богослужіння у церкві й бенкету в ресторані.
«Оскільки є випускники, які здають хімію, останнє ЗНО, то святкування вирішили зробити аж 26 червня», – каже класний керівник Наталія Кукурудз.
«Робити свято до ЗНО ми категорично відмовилися, адже тоді ми ще будемо хвилюватися, – розповідає випускниця Анастасія Гуриль. – Для мене випускний – це така хвилююча мить, кожна дівчина дуже красива, їй вручають диплом – остання мить у школі! Це чарівно, як справжній бал. Потім будемо зустрічати сонце».
Випускний колишні учні святкуватимуть у ресторані «Осокори фест», збирають по 600 грн. Майже від кожного учня йде принаймні хтось один із батьків, або й обидва. Замовили і фотоальбом, після ЗНО зроблять ще фотосесію, тож альбом отримають пізніше, каже Анастасія.
Читайте Двох прикарпатських школярів вигнали із ЗНО з математики через гаджети
У гімназії № 2 бенкет традиційно буде у ресторані «Надія». Це коштуватиме по 750 грн з людини. Підуть усі випускники – з одним чи двома батьками. Та якщо додати до витрат зовнішній вигляд випускників і батьків, то виходить кругленька сума.
«У нас одна дочка, один випускний у житті, тому грошей не шкода, – говорить мама випускниці Оксана Сичик. – Для мене випускний у школі – це традиція, не можна нею нехтувати. Звісно, грошей на вітер не кидаємо. Сукню шиємо, так дешевше, адже зараз навіть напрокат взяти гарне плаття коштує від 2000 грн, а це буде своя, унікальна. Манікюр і макіяж робитиме наша знайома».
Останній дзвоник у гімназії пройде традиційно, з лінійкою. Атестати вручать уже на випускному, 22 червня, у кіно-концертному залі «Арена-Центр».
«Спочатку вручатимемо грамоти дітям, які мають особливі заслуги, та атестати. Також учні готують святкову програму для вчителів – подяку за навчання. Будуть привітальні слова, титули учням, наприклад, «Міс Толерантність», «Міс Краси», «Міс Милосердя» тощо», – каже заступник директора з навчальної та методичної роботи Наталія Семенів.
Втім, не всі випускники одностайні у тому, як святкувати закінчення школи. У 25 школі спершу традиційно вручатимуть атестати в актовому залі 15 червня, а от ввечері гуртом відзначати подію вирішили не всі.
«Моя донька з друзями планує відсвяткувати поїздкою до Києва на кілька днів, – розповідає мама випускниці Іванна Стрихар. – Я цим задоволена, адже такі ж гроші, що у дев’ятому класі пішли на випускний, сукню й зачіску, цього разу витратяться на те, аби побачити щось нове. Я довіряю своїй дочці, тож відпускаю її спокійно».
Але більшість випускників школи № 25 все ж піде у ресторан «Рів’єра». Планують одягати пишні сукні й запрошувати батьків, розповідають учениці Юлія Приймак і Анна Грундківська.
За словами випускників, витрати на зовнішній вигляд починаються від 3-5 тис грн (у хлопців) і зростають до 20 тис грн і більше (особливо, якщо у святкуванні враховувати батьків). Та головне – щоб усім було весело і день запам’ятався, впевнені дівчата.
Читайте Як франківські випускники прощаються зі школою (Фоторепортаж)
Минулого тижня до шкіл міста надійшла пропозиція від департаменту освіти не проводити на останній дзвоник лінійку у традиційному стилі, зважаючи на перевтому учнів і застарілість традиції, а перевести свято в інший формат. Але більшість шкіл не встигне змінити сценарій, вважає заступник директора департаменту освіти та науки Наталія Микула. Втім, більшість із них намагатимуться принаймні скоротити церемонію.
«Ми звернулися до керівників закладів освіти з офіційним листом, щоб вони обговорили це з педагогами, батьківською громадою та, звісно, представниками учнівського самоврядування, адже це свято передусім для дітей, – каже Микула. – Можливо, на 1 вересня шкільна лінійка буде проведена в іншому форматі. На мою думку, справді варто відходити від усталеної традиції. Якщо заклад невеликий, це ще прийнятно. Та коли лінійка проводиться у великих школах, коли на ній стоїть тисяча з чимось учнів, а ще батьки, і всі на одному подвір’ї – це вже забагато».
Щодо випускних вечорів, вручення атестатів, то тут, за словами Наталії Микули, усе залежить від рішення шкіл. А де святкувати потім – тим більше, залишається на розсуд учнів і батьків.
Comments are closed.