IT системи сьогодні є основою практично будь-якого сучасного бізнесу. Спеціальні програмні продукти працюють на виробництвах, в торгових компаніях та навіть впроваджуються в державному секторі. Стаючи функціональнішими, ці комплекси вимагають більшої апаратної потужності, і компанії змушені нарощувати та обслуговувати величезну серверну інфраструктуру.
Платформа Azure – це просте та безпечне рішення для бізнесу, завдяки якому можна забути про мільйонні інвестиції в обладнання, проблеми з його налаштуванням та підтримкою. Експерти Київстар розповіли, що підключившись до хмари, можна отримати віддалений швидкісний доступ до частини промислових серверних потужностей. І все це за досить помірну плату. Як бізнес використовує цей потенціал, розберемо на кількох прикладах.
Торгові компанії
Одними з найбільших користувачів хмарних технологій є комерція. Бізнес впроваджує в свою роботу різні технічні рішення, які допомагають:
- організовувати торговий простір;
- проводити маркетингові дослідження;
- контролювати систему замовлень;
- оптимізувати логістику;
- проводити інвентаризацію і т.д.
Для великих мереж, у яких кілька десятків або сотень магазинів, потрібно дуже багато технічних ресурсів для швидкого збору та обробки всієї інформації. Під ці завдання потрібно або створювати й адмініструвати свій невеликий дата-центр, або купувати потужності в хмарі. І багато хто віддає перевагу саме другому варіанту за рахунок його гнучкості, безпеки та стабільності.
Енергетичний сектор
Підприємства енергетичного сектору також поступово переходять на централізовані IT-системи збору та аналізу даних від споживачів. Впроваджуються системи віддаленого збору показників вимірювальних приладів, що дозволяє набагато оперативне та точніше контролювати споживання. Плюс, завдяки алгоритмам машинної обробки вдається оптимізувати процеси логістики.
Міське господарство
Впровадження концепції «розумних міст» передбачає наявність програмного забезпечення, а відповідно і серверної пам’яті для централізованої системи управління основними службами:
- освітленням вулиць;
- світлофорами;
- міським транспортом;
- будівництвом і іншими завданнями.
Виробничі підприємства
На виробництві хмарні технології Azure використовується для роботи програм, які виконують такі завдання:
- контроль якості продукції;
- аналіз необхідності обслуговування обладнання;
- профілактика несправностей та збоїв на виробництві;
- аналіз завантаження;
- складання прогнозів.
У Azure можна реалізувати програми, які будуть збирати та аналізувати всю інформацію з виробничих датчиків, та обробляти її відповідно до заданих алгоритмів. Це дозволить отримувати корисну управлінську інформацію, яку можна використовувати для оперативного прийняття рішень.
Система охорони здоров’я
Деякі IT компанії за допомогою Azure розробляють системи збору та аналізу біологічних показань з індивідуальних «розумних» гаджетів. У майбутньому такі хмарні сервіси зможуть попереджати про небезпечні відхилення та миттєво передавати оперативну інформацію лікарю. Плюс, зібрані дані дозволять бачити динаміку змін стану і складати правильну стратегію лікування.
З кожним роком все більше компаній відмовляються від власної витратної інфраструктури, та переходять на розробку в Azure. Тому можливо, що зовсім скоро ми побачимо ще більше прикладів корисного використання хмари.
На правах реклами
Comments are closed.