Світ

З України до Польщі виїхали 432 тисячі чоловіків призовного віку

Google+PinterestLinkedInTumblr

Польська газета Rzeczpospolita з посиланням на дані прикордонників повідомляє, що з 24 лютого до 7 червня з України до Польщі в’їхало 3,645 млн українців. Зокрема – 432 тисячі чоловіків віком від 18 до 60 років.  Видання наголошує, що це стало можливим через “велику корупцію на українському кордоні”, пише Ukrayina.pl.

З України до Польщі виїхали 432 тисячі чоловіків призовного віку
Фото: Facebook/STRAZGRANICZNA

Виїзд чоловіків за кордон: яка заборона діє?

Відповідно до українського законодавства, під час дії воєнного стану чоловікам призовного віку (від 18 до 60 років) виїзд за кордон заборонений. Ця норма набула чинності 24 лютого, одразу після підписання указу президента про введення воєнного стану в Україні.

Легально виїхати може лише вузька категорія українських чоловіків віком до 60 років, зокрема батьки-одинаки або батьки багатодітних сімей (у яких більше 3 дітей).

У квітні Верховна Рада запровадила кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону чоловіками призовного віку під час війни. Особам, які намагаються нелегально покинути територію України, загрожує штраф у розмірі від 5 до 10 тисяч неоподаткованих мінімумів (від 85 тисяч до 170 тисяч гривень) або позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Скільки українських чоловіків виїхали до Польщі?

Речниця головнокомандувача прикордонної служби Польщі лейтенантка Ганна Міхальська каже, що після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну до Польщі прибули 432 тисячі українських чоловіків, які мали б захищати державу.

Читайте: На Буковині судитимуть двох іноземців, які намагалися перевезти немовлят через кордон

Rzeczpospolita з посиланням на урядові дані зазначає, що чоловіки, які виїхали з України, рідко реєструються в Польщі. Серед 18-65-річних громадян України, які перетнули кордон після 24 лютого, було подано лише 5100 заяв на PESEL. І в основному це люди за 60 років.

Причина? Вони не хочуть бути зареєстрованими в Польщі, бо виявилося б, що вони не виконують своїх зобов’язань перед батьківщиною. Тому вони вважають за краще залишатись інкогніто, — вважає польський депутат Веслав Щепанський.

Виїзд чоловіків за кордон: причина — корупція

Цей масштаб корупції та витоку системи в рази більший, ніж можна було б припустити. Мені про це розповіли євродепутати з Перемишля, але ці дані свідчать, що це масова практика, — каже Томаш Семоняк, депутат від Громадянської коаліції, колишній міністр оборони Польщі.

Він наголошує, що шокований масштабами цього явища.

Читайте: На Калущині поліція зупинила нетверезого водія – дружина спробувала його “відкупити”

Веслав Щепанський зазначає, що українські чоловіки призовного віку змогли втекти до Польщі через “витоки українських прикордонних служб”.

Винна виключно українська сторона, яка, навіть якщо відрахувати винятки, наприклад, батьки-одинаки, все одно випускає величезну кількість чоловіків, — говорить Щепанський. — У нас немає санкцій проти людей, які тікають від війни, хоча вони повинні воювати. Польська прикордонна служба не може заблокувати в’їзд будь-кому, хто має дійсний паспорт.

При цьому тисячі чоловіків-українців лишили роботу в Польщі, щоб воювати за свою країну, підсумовує Rzeczpospolita.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.