Світ

У День сміху на Землю може впасти космічна станція. І це не жарт

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Днями 8-тонна китайська космічна станція Тяньгун-1 може розкинутися над нашим небом.

Піднялася у небо станція у 2011 році. Вже у 2016 вона перестала відповідати на команди з Землі. Більше року тому Тяньгун-1 визнали штучним неконтрольованим метеоритом. Ймовірно, космічна станція впаде на Землю 1 квітня, пише The Guardian. Але через швидкість, з якою летить станція, впасти на Землю вона може днем раніше або пізніше.

Фото Forskning

Хоча більша частина космічного апарату згорить, поки буде падати через атмосферу, все ж є вірогідність, що до поверхні Землі долетять уламки. Але перейматися не варто. Шанси постраждати від падіння станції на Землю рівні нулю, так як близько 70% Землі вкриті водою. Тяньгун-1 – 50-й за розмірами космічний корабель, який впав на Землю. Проте уламки жодного з них не завдали шкоди людям.

Найбільшою неконтрольованою станцією була SkyLab. Вона важила 77-тонн і розпалася над Західною Австралією. Проте ніхто не постраждав.

Спрогнозувати місце падіння неможливо. Як зазначає декан факультету права Університету Західного Сіднею, за будь-які збитки, спричинені падінням станції, відповідальність нестиме Китай. До того, як Земля втратила зв’язок із станцією, вона відпрацьовувала технології зближення і стикування космічних апаратів. Ще у 2012 і 2013 році її відвідували астронавти.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.