По всьому світу “зоряні розвідники” вдивлялися у небо, намагаючись побачити унікальне місячне затемнення, яке розпочалося в ніч на понеділок.
Під час астрономічного явища, яке отримало назву “кривавий вовчий супермісяць”, виникає враження, що місяць світиться червоним кольором та розташований ближче до Землі, пише ВВС Україна.
Спочатку його було видно з Північної та Південної Америки, а також у Західній Європі. Побачити супермісяць можна було й у небі над деякими регіонами України. Українці могли його побачити о 4:37 за київським часом.
Наступне повне місячне затемнення очікується за два роки, 26 травня 2021 року.
Повне місячне затемнення відбувається, коли Земля проходить між Сонцем та Місяцем. При цьому Місяць потрапляє в конус тіні, яку відкидає Земля.
Місяць набуває кривавого кольору. Сонячні промені, що проходять по дотичній до земної поверхні, розсіюються в атмосфері Землі й частково досягають Місяця.
“Трохи сонячного світла переломлюється атмосферою Землі й досягає Місяця, згинаючись по краях Землі”, говорить Уолтер Фрімен, асистент професора в Університеті Сіракуз в штаті Нью-Йорк.
“Ця невелика кількість червоного світла освітлює Місяць настільки, щоб ми могли його побачити”.
Затемнення почалося о 02:35 GMT у понеділок і закінчилося о 07:49 GMT, але момент найбільшого затемнення зафіксували о 05:12 GMT.
Таке рідкісне явище називають “супермісяцем”, тому що у ці дні повний місяць поєднується з максимальним наближенням Землі та Місяця.
“Вовчим” місяцем називають повний місяць у січні.
Comments are closed.