Світ

Парламент Молдови за дві хвилини затвердив скасування «молдовської мови»

Google+PinterestLinkedInTumblr

Парламент Молдови у другому читанні ухвалив ініційований партією влади PAS законопроєкт, який передбачає закріплення в усіх законах країни поняття «румунська мова» замість «молдовської» та «рідної» мов. Про це повідомляє «Європейська правда», пише Репортер.

Молдови, мови

Парламент Молдови у четвер 16 березня підтримав у другому читанні законопроєкт правлячої партії, який передбачає закріплення в усіх законах країни поняття «румунська мова» замість «молдовської» та «рідної» мов. «За» проголосували 58 депутатів.

З трансляції засідання парламенту видно, що ухвалення відбулося без обговорення й тривало менш як дві хвилини.

Читайте також: GIG Shop – волонтерська крамничка, яка перетворює мистецтво у дрони й авто

Після голосування депутати PAS встали, вигукуючи «Браво!», а депутати від Блоку комуністів і соціалістів прийшли з плакатами на знак протесту

Перед засіданням блок комуністів і соціалістів вимагав виключити законопроєкт про румунську мову з порядку денного, та пропозиція очікувано не набрала необхідної кількості голосів.

Нагадаємо, що законопроєкт був проголосований у першому читанні на пленарному засіданні 2 березня.

Згідно з проєктом, словосполучення «молдовська мова», «державна мова», «офіційна мова» і «рідна мова» в будь-якій граматичній формі необхідно замінити словосполученням «румунська мова» у відповідній граматичній формі.

Читайте:  Лише за рецептом. Які ліки прикарпатці не зможуть купити в аптеках з 1 квітня без призначення лікаря

Тож, після «технічних змін» стаття конституції Молдови щодо мови стане коротшою і матиме наступний зміст: «Державною мовою Республіки Молдова є румунська мова».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.