Світ

Люди тижня. Тетяна Щеглова та Роман Новен

Google+PinterestLinkedInTumblr

Тиждень почався хорошою новиною: 27 червня франківські фотографи з проектом Synchrodogs перемогли у номінації журналу Vogue Italia. Тож цього разу відзначаємо Тетяну Щеглову та Романа Новена — за креативність, амбітність і талант.

Synchrodogs_Selfie_1200

Франківці вибороли звання Best Fine Art photographer (найкращий файн-арт фотограф) в одному з найбільших світових журналів. У списку із десяти кращих вони були єдиними фотографами з України, яких номінували.

У червні італійський Vogue відкрив новий розділ на своєму порталі, присвячений фотографії — PhotoVogue. Через це головний редактор видання Франка Соццані оголосила конкурс на звання найкращого фотографа.

За чотири дні відкритого голосування франківці змогли обійти своїх суперників із США, Швеції, Словенії, Вірменії та інших країн. До останнього, кажуть, на перемогу не сподівалися, бо конкурентка з Аргентини виривалася вперед. Але наші перемогли. То що ж це за арт-фотографи і що особливого в їхніх роботах?

supernatural, synchrodogs, Щеглова, Новен, фотографи, Vogue

Хоча світ моди їх добре знає, але на світлинах Synchrodogs немає звичних постановок кадру, моделей із дорогими прикрасами чи в одязі з останніх колекцій. На фото ви побачите оголену худорляву дівчину на фоні пейзажів незайманої природи — пустель, гір, печер. Головна героїня «застигає» у неприродній позі ляльки, або ж позує у химерному вбранні — наприклад, зшитому з перук, живих квітів чи поліетилену.

«Наша мета – надихати людей жити чистіше й більше часу проводити на природі, щоб повернутися до свого коріння», — каже Тетяна Щеглова.

supernatural, synchrodogs, Щеглова, Новен, фотографи, Vogue

Чому ж саме «Synchrodogs»?

«Dogs» — тому що неодмінно асоціюємо своє мистецтво з собаками, тваринами, природою, Synchro через синхронність думок та ідей, — пояснює Тетяна. — Багато робіт створені за мотивами снів, інші ідеї приходять завдяки своєму методу медитації, який розвивали протягом останніх років».

Нині творчий тандем активно проводить виставки у різних країнах світу, свої роботи Synchrodogs створює під час мандрівок.

«Вісім років тому починали з безмежних краєвидів України, зараз зйомки стають все менш спонтанними, чітко сплановуються, — каже Щеглова. — Знімали в Америці, Ісландії, Туреччині, Шрі-Ланці, Іспанії, Португалії, Норвегії, на острові Майорка та Канарських островах».

supernatural, synchrodogs, Щеглова, Новен, фотографи, Vogue

Окрім фотографії, Тетяна виготовляє прикраси з матеріалів, які купує по всьому світу, а ще має свій благодійний проект Crystaltania. Роман катається на лонгборді та вчиться грати на піаніно.

Довідка:

Synchrodogs сформувалися у 2008 році. Це — мистецька група, до складу якої входять двоє українських фотографів: Тетяна Щеглова та Роман Новен. Вони стали переможцями фотографічної премії Harpers Bazaar в Україні (2011), отримали першу премію фотоконкурсу Art Rebels x Canon у Данії та конкурсу FOAM Construct у Нідерландах (2012). У 2013 році світ побачила книга «Byzantine», до якої увійшли найкращі роботи Щеглової та Новена. Цьогоріч дует зняв обкладинку для ювілейного номера журналу «Vogue Україна».

supernatural, synchrodogs, Щеглова, Новен, фотографи, Vogue

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.