Відео Світ

Ірена Карпа стала очевидицею пожежі у Соборі Паризької Богоматері (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У понеділок, 15 квітня, в Парижі зайнявся Собор Паризької Богоматері. Прикарпатська письменниця Ірена Карпа стала очевидицею пожежі.

Шпиль Нотр-Даму от-от впаде. Пожежники вже працюють на місці, поліція просить людей відійти, бо ситуація стає небезпечною, пише “Репортер”.

“Шпиль вже пожирає вогонь. Думаю, що пожежа пов‘язана із недбалістю під час реставраційних робіт. На це дуже боляче дивитися. Стільки століть стояло і такого більше не буде”, – говорить Ірена Карпа.

Posted by Karpa Irena on 2019 m. balandžio 15 d., pirmadienis

За даними Вікіпедії, Собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі) – один з найпрекрасніших витворів готичного мистецтва. Стоїть на острові Сіте, на місці першої християнської церкви Парижа, базиліки Святого Стефана. Ця церква була побудована на місці галло-римського храму Юпітеру, що стояв тут за часів римської влади. Собор є п’ятинефною базилікою. Висота будівлі становить 35 м, довжина — 130 м, ширина — 48 м. Висота дзвіниць — 69 м, вага дзвона Емануель у східній вежі — 15 тонн.

У соборі вбачається подвійність стилістичних впливів: з одного боку, присутні відгомони романського стилю Нормандії, з властивим йому могутньою і щільною єдністю, а з другого, використання новаторських архітектурних досягнень готичного стилю, який додає будівлі легкості й створює враження простоти вертикальної конструкції і вагової опори будови (будучи каркасом опори будови, його видно лише ззовні).

Собор був спланований у ХІІ ст. Морісом де Сюллі. В 1163 році королем Франції Людовиком VII було закладено перший камінь фундаменту, але розділяється думка про те хто саме — єпископ Моріс де Сюллі або Папа Олександр III заклав перший камінь. Будівництво тривало понад сто років.

Собор Паризької Богоматері став однією з ключових дійових осіб однойменного роману французького письменника Віктора Гюго, а за задумом автора — навіть головною дійовою особою. Основні події твору відбуваються поблизу або в стінах Собору, його опису відводиться значна частина роману.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.