Світ

49 країн світу засудили росію за спробу виправдати депортацію українських дітей на Радбезі ООН

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

49 країн світу та Європейський Союз видали спільну заяву із засудженням незаконної депортації українських дітей до росії у відповідь на проведення неформального засідання Ради Безпеки ООН, у якому рф головує. На ньому росія хоче розказати про «реальну ситуацію» щодо вивезення дітей з України.

Відповідну заяву оприлюднив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, передає «Громадське».
«Ми однозначно засуджуємо дії рф в Україні, зокрема примусову депортацію українських дітей, а також інші серйозні порушення щодо дітей, вчинені російськими військами в Україні», — йдеться в заяві.

Країни-підписанти наголосили, що жодна кількість дезінформації, яку поширює росія, не може заперечити правдивість цього питання чи захистити людей від відповідальності за ці злочини.

Держави підкреслили, що сьогодні росія продовжує зловживати повноваженнями та привілеями постійного члена Радбезу ООН, щоб поширювати дезінформацію про масштабне викрадення та незаконну примусову депортацію тисяч українських дітей.

«рф намагатиметься представити свої дії в Україні такими, що відповідають міжнародному праву, правам дитини і порядку денному “Діти та збройні конфлікти”. Це не може бути далі від істини», — йдеться у заяві.

У спільній заяві наголошується, що факти депортації українських дітей до росії є очевидними:

  • російська влада затримала та примусово депортувала понад 19,5 тисячі українських дітей з України до рф. Йдеться про навмисне відокремлення дітей від батьків і викрадення дітей із дитячих будинків перед відправленням до росії;
  • незалежна Міжнародна слідча комісія ООН щодо України визначила, що передання та депортація росією дітей у межах України й до рф порушує міжнародне гуманітарне право та є воєнним злочином;
  • на президента рф володимира путіна та російську уповноважену з прав дітей марію львову-бєлову МКС видав ордери на арешт за незаконну депортацію українських дітей.

Заяву підписали Європейський Союз, Андорра, Албанія, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Грузія, Греція, Гватемала, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Південна Корея, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Україна, Велика Британія та США.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.