У вівторок, 25 грудня, ще один новий рік святкуватиме найтепліший полюс планети – радіо «Західний полюс». Без перебільшень, за цей час виросло вже пару поколінь відданих слухачів. На радіо змінювалися програми, ведучі, музика, формати, зіркові гості. Та, попри це, лишалась одна незмінність – увімкнений радіоприймач десь на кухні чи в машині, звідки завжди лунають «теплі» голоси «Західного полюсу». Що б не сталося.
«Репортер» підготував для колег з радіо статтю-подарунок, де зібрав думки й побажання від слухачів-франківців.
«В кінці дев’яностих було популярним записувати модняву музичку з FM-станцій на касети, – пригадує Любомир Габурак. – В мене був крутезний на той час японець Sharp і касета напоготові, аби записати новий трек. От там я й почув вперше Калю і Диру («Калинову Діру»). Це було щось нове й невимушене. Заснути під час того дійства вже було неможливо, ментально ти переносився десь у студію і з ними читав листи дописувачів, лахав з анекдотів, слухав кайфову музику. Наступного дня то все обговорювалося з друзями. Писали листи в студію з братом Юрою. Процес написання перетворився на ритуал. Ми зустрічалися і годинами клепали текст, який би був цікавий і відповідав духу тієї магії, що творилася в ефірі. Згодом ми познайомилися з іншими активними слухачами – Вітою, Анютою, Капроном, Сержиком. Хтось одружився, а хтось просто став другом на ціле життя.
До теми: Христина йде вперед. Як франківська радіоведуча вчиться ходити
У день народження найулюбленішого і найтеплішого бажаю Калі і Дирі, аби не трусили піском на мікрофони. Усіх благ і гараздів, яких тільки може згенерувати людська уява. А «Західному полюсу» бажаю бути й надалі найпрофесійнішим і найякіснішим FM-порталом у регіоні. Це дійсно так, я часто слухаю ефемки. «Полюс» в рази вищий у професійності та якості контенту. За якість контенту окрема подяка Скіпу! З Днем народження, найтепліший!».
«Західний полюс» асоціюється у мене зі шкільними та студентськими роками, бо тоді слухала його частіше, – говорить Ольга Мончук. – Мене приваблювало те, що тоді це була чи не єдина хвиля, яка крутила українські пісні, зокрема франківських гуртів. «Західний полюс» завжди грав на моїй кухні, під композиції та голоси ведучих я робила уроки, писала листи, занотовувала думки до щоденника, готувалася до вступних іспитів, снідала, обідала, вечеряла і просто мріяла. Аби зловити хвилю у Богородчанах, мотала на антену дріт й чіпала до карниза, і так слухала.
Радію, що в моєму рідному Івано-Франківську творять справжню магію і створюють дуже якісний і класний продукт. Най так буде й далі!».
«Наприкінці дев’яностих я лише переїхав у місто з Закарпаття. Аби не образити інші радіостанції, але «Полюс» відрізнявся і відрізняється від інших, насамперед ведучими, – каже Сергій Чонка. – Якось почув «Калинову Діру» і зачепило. Потім чекали її більше, ніж свят! Завдяки «Західному полюсу», програмі «Калинова Діра», Юлі Меніжарко познайомилось багато людей, які товаришують і до сьогодні.
Хочеться побажати радіостанції побільше слухачів і завжди бути на висоті! Аби хлопці й далі «лізли на смереку» з антеною, щоб зловити сигнал! Здоров’я всім й удачі!».
До теми: 22 роки на полюсі драйву. Один день з життя найтеплішого франківського радіо (ФОТО)
«Якось вранці увімкнула «Західний полюс» на програмі «Спросоння», і одразу підкупили голоси Романа Сороки та Оленки Колотенко, – розповідає Богдана Романів. – Зараз звикаю до інших ведучих. Вони не менш драйвові та позитивні. Ще люблю Христину Стефінів. Її якийсь терапевтичний голос дуже пасує до програми про здоров’я. Ще люблю «Полюс» за музику. Дивуюся – як діджеям вдається підбирати її так, аби людина посміхалась?
Бажаю вам тільки позитивних емоцій і так багато, аби ви ділились зі своїми слухачами».
«Якось в кінці дев’яностих хворів два тижні, тож, не встаючи з ліжка, слухав «Західний полюс» нон-стопом. «Калинова Діра» запам’яталася найбільше. Сильно було. Ще «Висадка в піжамі» з Федотом (Андрій Федотов – Авт.). Якось до них якийсь лівий чувак зайшов під час ефіру і вони взялися його інтерв’ювати… І на 1 квітня вони круто мочили – я на парах слухав, – говорить Влад Марцинковський. – Ще ми з «Пан пупцями» дали там перший живий концерт у прямому ефірі на День міста. Постійно запрошували на інтерв’ю і пісні брали в ротацію. За це окрема подяка.
Що побажати? Та в них наче все в порядку, якщо зважити на час і місце. Може, трохи «альтернативнішого» плей-листа».
Читайте також 20 років на Полюсі. Як у 1995 році створювали першу FM-станцію Франківська
«Я «західнополюсовець» зі стажем: під ранкові передачі снідала перед школою, «Калинову Діру» очікувала, як свята, а Юля Меніжарко була крутіша за Брітні Спірс і всю «Територію А» разом узятих, – каже Дана Антонишин. – Обожнюю слухати Романа Сороку та Андрія Лахнова – завжди від душі сміюся. У Юлі Котурбаш-Меніжарко підслуховую найсвіжіші, ще теплі, треки. І загалом Юля – це бренд, формує дуже якісний аудіо-контент, а з ним і смак слухачів. Оксана Квітнева – голос, який я впізнаю у тисячному натовпі та спросоння. «Ранкова Пташка» й «Друга Кава» – крута платформа для знайомства з активними франківцями.
Запам’яталися ще танці Лахнова та Юлі Чікель, жарти Сороки, колосальна підтримка спортивних ініціатив Оленки Колотенко.
Процвітання вам, як креативного, так й фінансового, вдячних слухачів, цікавих співрозмовників в ефірі!».
Comments are closed.