Газета Люди Фото

Верховинці-протестувальники – люди тижня за версією газети “Репортер”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає понад сотню гуцулів з Верховинського району за наполегливість і патріотичну вдачу. Вони поїхали під стіни Верховної Ради та влаштували там виїзну сесію райради, а фактично – колоритний пікет з трембітами, цимбалами, скрипками та сопілками. Вимагали збереження Верховинського району як окремої адміністративно-територіальної одиниці.

На акцію під парламент верховинці вийшли у вівторок, 14 липня, у гуцульському строї. До них вийшли народні депутати Роман Лозинський, Сергій Рахманін, Володимир В’ятрович, Оксана Савчук, Микола Княжицький, Софія Федина та інші – список великий.

Під стінами ВР депутати Верховинської райради провели виїзну сесію, на якій прийняли звернення до президента, спікера парламенту і прем’єр-міністра.

Нагадаємо, Кабмін на позачерговому засіданні 12 червня затвердив список 129 районів в Україні замість 490 тих, що є нині. На Прикарпатті затвердили п’ять замість 14. За цим переліком Верховинський район має увійти до Косівського.

Читайте Вони перемогли. Історії трьох прикарпатців, які побороли коронавірус

Голова Верховинської райради Іван Шкіндюк назвав збереження Верховинського району питанням національної безпеки і закликав українців відстоювати свої права та обов’язки.

«Закон говорить, що відстань від населених пунктів до адміністративного центру має бути не більш як 60 км, а доїзд – до 60 хвилин, – каже Шкіндюк. – Як нам бути й жити, коли в разі ліквідації району та об’єднання з Косівським відстань для більшості мешканців становитиме від 60 до 100 км? Усе через погані дорогі, які високо в горах взагалі відсутні, а доїзд до Косова – від двох до п’яти годин!».

Депутат райради Василь Зеленчук припустив, що нинішня влада – «гірша за комуну», бо у 1960-х роках, коли Верховинщина була у складі Косівського району, вдалося переконати їх розділити.

«Гуцули завше були кимось поневолені: Австрійська імперія була, польська, румунська, були москалі, – каже Зеленчук. – Дочекалися ми України. Була надія, що Україна нам буде мама, а виходить – мачуха».

Звернення одноголосно підтримали всі депутати райради, які приїхали до Києва – 19 із 34. Також вони прийняли звернення щодо включення Верховинської районної лікарні до переліку опорних закладів охорони здоров’я Івано-Франківської області.

Отже, сесію провели, познимкували, помузикували. Нардепи вийшли, послухали. Дійство тривало майже чотири години. Киянам сподобалось, у соцмережах верховинців теж усі підтримали.

Лише президент на ровері не приїхав, бо карантин. Подивимось на результат.

Фото зі сторінки Марії Маківничук у Facebook

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні