Соціум

Собаки чекають на дім. На Франківщині виділили півгектара землі під притулок для тварин

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вирішити проблему безпритульних псів у Івано-Франківську намагаються вже не один рік. Крім стерилізації та будівництва притулків, іншого, принаймні законного, способу немає. Про міський притулок для тварин у місті говорять вже 10 років, та лише зараз справа ніби зрушила з місця.

sobaka (3)

Довга сумна історія

У 2006 році тодішній міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус пообіцяв, що у місті побудують притулок для бездомних тварин. До того часу проблему вирішували просто — комунальники присипляли чотирилапих, а трупи потім або закопували, або відправляли в Коломию, на переробку. Та потім політика щодо бродячих тварин змінилася — влада таки вирішила, що до них треба ставитися гуманно. Не вбивати, а відловлювати та стерилізувати.

Та що робити зі стерилізованими тваринами, ніхто так і не придумав. У 2007 році управління ЖКГ міськвиконкому навіть обстежило Тлумацький і Тисменицький райони, але землі для будівництва притулку так і не знайшлося. Тоді чиновники вирішили перейняти досвід Юрія Чорного, який переїхав з обласного центру до Павлівки і там облаштував вольєр для псів.

Міськрада навіть створила спеціальну робочу групу. Бездомних собак мали ділити на три категорії : приручені, напівприручені і такі, що становлять загрозу для людей. Тварин першої категорій мали стерилізувати й залишати на утримання в притулку, другої — відпускати після стерилізації. Всіх інших — або присипляти, або залишати на утриманні. Згідно з офіційним повідомленням Івано-Франківської міської ради, тоді з бюджету міста на будівництво притулку для собак навіть виділили 450 тис. грн…

Через кілька років влада знову згадала про собак. На сайті департаменту містобудування та архітектури виставили ескізний проект притулку для бездоглядних тварин, який хотіли збудувати в Микитинцях. Згідно з документами, планували збудувати готель для тварин і ветлікарню. Передбачали операційну, стерилізаційну, рентгенкабінет, приміщення для УЗД-діагностики, процедур і евтаназії. Кошти для цього (16 тис. євро) мали передати благодійники з-за кордону. Але їх так ніхто і не отримав, бо далі проектом ніхто не займався.

sobaka (2)

На полігон!

Бездомними тваринами у Франківську займається комунальне підприємство «Полігон ТПВ». Його директор Юрій Мороз каже, що стерилізованих «нічийних» псів у місті стало більше.

«За минулий рік стерилізували близько 400 собак, — говорить Мороз. — Цьогоріч — вже більше, до кінця року плануємо охопити до 1000 псів. На полігоні у Рибному маємо десять вольєрів, там чіпаємо собакам бірки, перетримуємо кілька днів після операції та відпускаємо на волю. Раніше практично у кожному підвалі були виводки. Тепер бездомного молодняка на вулицях стало менше».

Місце для притулку шукали поза межами житлової громадської забудови — такі правила.

«Земельні ресурси на території міста вкрай обмежені, а особливо для собачого притулку, — говорить Микола Вітенко, перший заступник міського голови Івано-Франківська. — Ми чекали пропозицій від громади, щоб вивчити таку можливість. Якщо б місце знайшлося, то влада посприяла б оформленню правовстановлюючих документів на землю».

І землю таки знайшли. Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства погодилося виділити півгектара землі біля села Рибне, неподалік сміттєзвалища.

«Ми розуміємо, що собаки постійно гавкають, та й запах від них стійкий, — каже директор Івано-Франківського лісового господарства Михайло Бойчук. — Поспілкувалися з активістами і представниками влади та знайшли місце на території Тисменицького району. Після того, як питання про виділення землі погодять у Києві, цю ділянку розпорядженням голови ОДА передадуть під притулок».

Директор КП «Полігон ТПВ» упевнений, що після виділення землі притулок зможуть збудувати за два місяці, треба лише грошей.

«Сучасний притулок для бездомних тварин може бути як комунальним, так і спільної власності, — вважає Юрій Мороз. — Міська влада обіцяє нам підтримку, а з активістами із «Дому Сірка» ми співпрацю налагодимо. Хочемо збудувати 100 вольєрів, щоб могли перетримувати одночасно до 300 собак».

Наталія Когут, голова благодійної організації «Дім Сірка» ідею про будівництво собачого готелю, звісно, сприймає позитивно і з надією.

«Аби на цей раз усе вдалося, — каже вона. — Бездомні тварини мають утримуватися в хороших умовах, тому в цьому напрямку ще треба багато працювати».

До слова, у січні цього року притулок для тварин відкрили в Ужгороді. Він коштував місту майже 1 млн грн. А в Чернівцях аналогічний заклад збудували за 320 тис. євро, хоча роботи тривали чотири роки. Сподіваємося, що на свій дім франківські собаки чекатимуть менше.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.