Гроші Статті

Свій до свого по міське. Хто виграє найбільше тендерів у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Щороку на благоустрій Івано-Франківська з міського бюджету виділяють сотні мільйонів гривень. Це не дивно, адже міський голова Руслан Марцінків ще у своїй передвиборчій програмі обіцяв відремонтувати всі дороги та двори, побудувати дитячі садки і ще купу всього.

Робота робиться, але чомусь тендери з року в рік виграють одні й ті ж фірми.

Зрізати і саджати

У 2018 році на організацію благоустрою для департаменту житлової, комунальної політики у міському бюд­жеті передбачили 248 563 400 грн. За даними офіційного порталу публічних закупівель ProZorro, з початку року комунальний департамент провів 43 тендери. Значну частину цих грошей витратили на озеленення міста.

Так, у березні департамент житлової, комунальної політики та благоустрою придбав 350 саджанців за 272 900 грн у франківця Олександра Буринського. Ще 120 саджанців за 133 000 грн купили у Тетяни Городенської з міста Бахмут, що на Донеччині. 735 549 грн департамент заплатив підприємцю Тарасу Пісаку, який, власне, і має висадити куплені дерева та кущі в Івано-Франківську.

До теми: У Франківську директор школи з дочкою «натендерили» на мільйон

Однак це не такі вже й великі суми. Наприклад, за обрізування дерев і кущів підприємниці Уляні Сочавський з міського бюджету виділили 1 273 000 грн. Два тендери на 1 554 270 грн виграв підприємець Анд­рій Дубовий – зрізання аварійних дерев та корчування пнів. 1 499 994 грн на утримання скверів, дитячих та спортивних майданчиків на території міста отримала Наталія Апостол.

Три тендери на загальну суму 4 065 000 грн виграло ТОВ «Західполіремкоплект», яке відповідає за чистоту дамб, відпочинкових зон, а також пішохідних, зелених зон і провулків у мікрорайонах БАМ, Пасічна, Княгинин, а також на вулицях Коновальця і Набережна.

За даними Антикорупційної платформи, «Західполіремкомплект» заснувала Уляна Павликівська – помічниця секретаря Івано-Франківської міськради Оксани Савчук. Нині директоркою «Західполіремкомплекту» є Ірина Джус, яка у 2015 році балотувалась до міської ради від ВО «Свобода».

Та найбільше – 5 221 000 грн – з міського бюджету отримало ПрАТ «Зелене господарство». За ці гроші підприємство має доглядати за клумбами, газонами, квітниками тощо. А також зрізати сухостій – за зверненнями мешканців. На ці ж роботи у 2017 році підприємство отримало з міського бюджету 6 797 110 грн.

До теми: В Івано-Франківську оголосили тендер на додаткову підсвітку ратуші

Співвласниками ПрАТ «Зелене господарство» є Івано-Франківський міськвиконком (51 %) і Роман Соловей (34 %) – брат нардепа Юрія Солов’я. У 2002 році Юрій Соловей очолював управління економіки Івано-Франківського міськвиконкому. Саме в цей час його брат Роман придбав пакет акцій «Зеленого господарства», яке раніше належало тільки міськвиконкому.

У березні минулого року депутати міської ради проголосували за продаж частки акцій громади міста у статутному капіталі ПрАТ «Зелене господарство», однак процедура приватизації так і не відбулася.

Мільйони в дороги

Немало коштів департамент житлової комунальної політики встиг цьогоріч витратити і на ремонт доріг, дворів та тротуарів. Найбільше грошей отримали: підприємець Юрій Чабан, ТОВ «Автомагістраль-ІФ» і підприємець Віталій Припін.

Зокрема Юрій Чабан виграв п’ять тендерів на 3 020 689 грн на капремонт міжбудинкового проїзду та прибудинкової територій на Довженка, 1-1А; капремонт тротуару на Незалежності, 152 та 154; облаштування скверу на Галицькій, 67 та встановлення урн і стовпчиків в центральній частині міста.

Минулого року цей підприємець отримав з міського бюджету 1 628 532 грн, уклавши чотири договори з комунальним департаментом та чотири – з управлінням капітального будівництва (УКБ).

Компанія «Автомагістраль-ІФ» цьогоріч зобов’язалася провести поточний ремонт на вулицях Коновальця, Медичній, Ребета, Петлюри, Довженка та облаштувати під’їзд до контейнерного майданчика на вулиці Гаморака, 26 – за 3 778 313 грн. Окрім того, вигравши тендер від УКБ на 4 778 696 грн, компанія взялася за капремонт вулиці Підгірянки (від Стефаника до Незалежності). Ще шість договорів «Автомагістраль-ІФ» уклала з КП «Муніципальна дорожня компанія» на загальну суму 7 000 905 грн.

Натомість Віталій Припін мав би відремонтувати тротуар на вулиці Симоненка (від Миколайчука до 24 серпня) та облаштувати вхід у міський парк з вулиці Дорошенка – усе за 2 166 900 грн.

Свої отримують більше

Бюджет управління капітального будівництва цьогоріч теж немалий – 589 871 000 грн. З початку року УКБ провело 17 тендерів. За даними ProZorro, найбільше грошей отримала ТОВ «Комерційна група «Інтер-Профіт», яка виграла три тендери на 91 201 583 грн.

63 316 748 грн «Інтер-Профіт» має на будівництво дитячого садка на 200 місць у мікрорайоні Каскад. За 26 494 685 грн компанія взялася розширити школу в Хриплині на 225 місць. Ще за 1 390 150 грн – капітально відремонтувати міську дитячу поліклініку.

Нині керівником ТОВ «Комерційна група «Інтер-Профіт» є Михайло Думнич. Свого часу він очолював ПП «ГалКомБуд», засновником якого був Роман Галіпчак – нинішній очільник УКБ.

Два тендери від управління на 28 251 359 грн отримав «Івано-Франківськ­автодор». Зокрема, за 22 499 000 грн фірма взялася відремонтувати вулицю Вовчинецьку (від Дучимінської до Симиренка). Ще 5 752 359 грн – на капремонт вулиці Княгинин з виїздом до транспортної розв’язки на Надрічну.

Директором ТОВ «Івано-Фран­ківськ­автодор» є наближений до місцевої «Свободи» Андрій Шуневич. Окрім того, співзасновником підприємства є Володимир Височанський – екс-депутат Перемишлянської райради від ВО «Свобода», керівник ТОВ «Ріал Рентал», яка належить Ігорю Кривецькому, якого часто називають чи не основним спонсором ВО «Свобода». Третім співзасновником «Івано-Франківськавтодору» є Ігор Возний – у 2015 році був обраний депутатом Надвірнянської міської ради від БПП «Солідарність».

9 298 250 грн з міського бюджету отримало і ТОВ ПБС, яке виграло тендер на капітальний ремонт вулиці Галицької (від роз’їзду на Калуське шосе до вулиці Хіміків).

До теми: У Франківську провели тендер на встановлення лінії для сортування сміття

Ця фірма наближена до прикарпатських нардепів від УКРОПу – Олександра та Віктора Шевченків. ПБС зас­нували Галина Колибабюк та Іванна Непик. Нині Колибабюк є начальником відділу кадрів ТОВ «Скорзонера» – основного власника ТК «Буковель». Непик є керівником ТОВ «Галичина Цукор», фірми дружини Олександра Шевченка – Тетяни Шевченко. Також Іванна Непик була бізнес-партнером Віктора Шевченка, разом з яким зас­нувала ТзОВ «Ресурсна компанія».

Два договори на 2 296 136 грн УКБ уклало з ТОВ «Княжий Галич Будiвельна Компанiя» – на облаштування спортивних майданчиків у дворі на Івасюка, 46 та Целевича, 1А. Ця компанія належить Дмитру Горчаку, який у 2014 році балотувався до Верховної Ради від «Народного фронту», але не пройшов.

Не так багато – 820 499 грн – отримало ПП «Невікол», яке повинно капітально відремонтувати дах школи № 23. Фірма належить Олексію Петечелу – члену виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Ще два тендери від УКБ виграла «Карпатська будівельна компанія». Сума невелика – 525 125 грн. За ці гроші фірма має відремонтувати фасад дитсадка «Кристалик», що на Вовчинецькій, 198, та фасад дитсадка «Сонечко» – на Короля Данила, 15. Окрім того, компанія уклала договір з КП «Центр розвитку міста та рекреації» на 600 346 грн, за які має відремонтувати капличку біля міського озера.

«Карпатська будівельна компанія» була створена у 2012 році. Її засновником та керівником є Юрій Шелист, який у 2010-2015 роках був депутатом Тисменицької районної ради від ВО «Свобода».

Шелист є також керівником та зас­новником підприємства «Елітгарантбуд», яке у минулому році отримувало чимало підрядів в УКБ, комунальному департаменті, департаменті освіти і навіть у департаменті культури Івано-Франківської міської ради.

Минулого року ця фірма відремонтувала сумнозвісний ігровий майданчик «Фортеця» у мікрорайоні Каскад майже за мільйон гривень. Однак ремонт не протримався й однієї зими. Тоді міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків публічно пообіцяв, що підрядник переробить усе за свій рахунок, а працівник технічного нагляду УКБ, який приймав об’єкт, буде покараний.

Підряд з криміналом

Найбільше підрядів від КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» (МІУК) у 2018 році отримало ТОВ «В. О.». А найбільше грошей – ПП «Трейд-Інвест ІФ».

На сайті ProZorro зазначається, що цьогоріч МІУК провів 12 тендерів на 4 727 390 грн, половину виграло ТОВ «В. О.».

Так, фірма уклала з МІУКом шість договорів на 475 138 грн. За ці гроші вона повинна відремонтувати покрівлю на Вовчинецькій, 208, (1 під’їзд), Івана Павла ІІ, 4 (1 під’їзд), Набережній, 34 (1 і 3 під’їзди), Парковій, 18 (3 під’їзд по стояку кв. 148-150) та замінити горищне розгалуження централізованого опалення на Галицькій, 53.

До теми: Франківське “Міськсвітло” вкотре намагається придбати за 3 мільйони світлодіодні арки

ТОВ «В. О.» почало вигравати тендери в Івано-Франківську у 2016 році та відразу стало фігурантом кримінальної справи. Минулого року поліція Івано-Франківська відкрила кілька кримінальних проваджень «щодо привласнення бюджетних коштів посадовцями департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради у змові з підрядниками». Серед них і ТОВ «В. О.», яке ремонтувало ДНЗ № 1 «Калинонька». Директором та зас­новником ТОВ «В. О.» є Олег Лябига – батько прокурора Богородчанського відділу Надвірнянської місцевої прокуратури Івана Лябиги.

Однак підозри правоохоронців не завадили ТОВ «В. О.» успішно вигравати тендери і в 2017 році. Загалом того року з міського бюджету Івано-Франківська ця фірма отримала майже 7,5 млн грн.

Та найбільше грошей від МІУК поки що перепало ПП «Трейд-Інвест ІФ», яку очолює Ярослав Тимощук. Підприємство виграло тендер на 2 399 000 грн на «влаштування системи скріпленої зовнішньої теплоізоляції багатоквартирного житлового будинку на вулиці Івасюка, 30».

Ця ж фірма отримала підряд від департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою на капітальний ремонт тротуару на вулиці Ботанічній (від буд. № 65 до буд. № 93 і від буд.№ 30 до буд.№ 46). Загальна вартість робіт – 629 999 грн.

Ярослав Тимощук також є співзасновником ТОВ «Агро-Торент», якою керував вже згаданий член міськвиконкому Олексій Петечел.

Шкода, що порахували не всіх. Ну, в кінці року має бути цікавіше.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.