Варикозне розширення вен, інфаркти, зайві кілограми, проблеми з сексуальною активністю та інше. Виявляється, цього всього можна уникнути якщо просто щодня, хоча б з годину їздити на ровері! Про користь двоколісного з медичної точки зору розповів франківець Андрій Глущук. Він затятий роверист, а ще майбутній медик — сімейний лікар, тому знає, про що говорить, пише Репортер.
Профілактика стресу. Вчені довели, що є такий стресовий гормон — кортизол. Наприклад, студенти під час сесії, офісні працівники зі своїми звітами та їхні керівники можуть хапанути добрячу порцію цього гормону.
Він акумулюється в наднирниках і дуже погано впливає на організм, підзношує його — зокрема серцево-судинну систему. Симптомами перенасичення цим гормоном є зимні руки, сонливість, а то й безсоння. Кортизол має здатність накопичуватись в організмі, а при їзді на велосипеді, фізичному навантаженні ми його просто вимиваємо. Така собі перша профілактика стресу.
Покращення пам’яті. При їзді на велосипеді ми працюємо всім тілом, серце більше помпує кров, насичену киснем, яка циркулює по всьому організму, потрапляє у головний мозок до такої частини як гіпокамп. Цей відділ мозку відповідає за емоції та пам’ять.
Усім відомо, що нервові клітини не регенеруються, але це не зовсім так. Саме у гіпокампі є можливість регенерації нервових клітин. Вони стимулюються та ростуть. За рахунок цього підвищується емоційна стабільність, покращується пам’ять. Деякі відомі письменники й музиканти знають це дуже добре — і практикують регулярну їзду на велосипеді чи періодичні фізичні навантаження.
Чоловіча сила. Так, їзда на ровері допоможе і з цим. Довела гістологія — наука про клітини.
Чоловічий сік — так іще в Стародавній Греції називав сперматозоїди Гіппократ — іноді застоюються у залозі. Це погано. А сідло велосипеда робить такий собі масаж — тонізує залозу.
Їзда на ровері — профілактика аденоми простати.
Жіноче здоров’я. І знов масаж — покращення циркуляції у «м’якій частині» дуже позитивно впливає на репродуктивне жіноче здоров’я. На цьому наголошують сексопатологи.
Лиш тут треба бути уважними і вибирати для їзди саме жіночі сідла. Бо є різниця між ним і чоловічим. Наприклад, у чоловічих — дві третини гострої частини, а в жіночих — навпаки.
Розвиток дитини. До півтора-два роки у дітей розвивається вестибулярний апарат. Ставлячи малечу на ровер, ми тренуємо його з самого початку. Таким чином малеча швидше та краще почуватиметься у просторі.
Гарне тіло. 10-хвилинна їзда на ровері спалює 250 калорій. Це можна порівняти з пробіжкою на півтора кілометри.
Також підтримуються у тонусі (пасивно качаються) прес, м’язи рук і спини та все, що нижче пупка — сідничні м’язи, квадріцепси, гомілки. Крім того, їзда на ровері сприяє загальному масажу черева, а там печінка, жовчний міхур, інші органи.
Враховуючи якість українських доріг, усе тіло велосипедиста постійно перебуває у своєрідному масажі.
Профілактика варикозу. Ровер і тут дає величезний позитив. Адже вена — це судина між м’язами. І варикозне розширення вен відбувається тоді, коли в людини сидяча чи малорухлива робота — як у продавців, лікарів, інших. Коли ж їздимо на ровері, м’язи завжди в тонусі, вони тримають судини.
Зір. Коли ми на ровері — наші очі активні. Дивимося вправо-вліво, аби не збити пішохода, отам бабуся пройшла, дитина, машина проїхала. Дивимся перед себе, вниз, аби об’їхати ями. Так тренуються м’язи очного дна, яблука.
Легальний кайф. Від хорошої поїздки на ровері в організмі виділяються ендорфіни — гормони щастя.
Життя продовжується. Їзда на велосипеді добре тренує серцевий м’яз. Це клубочок, який постійно працює і що більше ти його навантажуєш, то сильнішим він стає, серцеві скорочення зменшуються. Наприклад, якщо у вас був пульс 70 ударів за хвилину, то за рік регулярної їзди на ровері зменшиться до 63. Це добре, бо чим менше скорочень, тим більший ресурс життя. Результат — плюс 5-10 років.
Ми вже крутимо педалі, а ви?
Цикл статей з популяризації велоруху в Івано-Франківську підготовлено «Теплим Веломістом» та редакцією «Репортер». Далі буде…
Comments are closed.