За 10 років існування рубрики «Людина тижня» нас купу разів запитували, як туди потрапити. Спершу пропонували гроші, потім відчепилися. Делікатніші просто питали – як? А й справді – як вплинути на думку 5-6 людей, які простим голосуванням щовівторка визначають людину або групу людей, що за тиждень відзначилась якимсь резонансним вчинком? З огляду на останні події у Франківську, найлегший спосіб – захопити базар. Зробіть так, щоб усі здивувалися. Власник того ринку, мешканці міста, влада, журналісти – щоб вони усі подивилися одне на одного і видихнули: «А що, так можна було?!».
Отже, у п’ятницю, 25 жовтня, з місцевих новинних сайтів франківці дізналися, що центральний продуктовий ринок отримав нового власника, пише Репортер.
На фото: новий заступник нового директора ринку Антон Довгий розповідає журналістам і підприємцям, як усе буде добре
Виявилося, що замість Ігоря Халаменди, якого в місті частіше називають Бурою, товариством «Торговий сервіс» тепер володіє Тамара Казанцева з Андріївки Донецької області. Принаймні, так записано в державному реєстрі. Там же є новий директор – Олександр Туяхов з Авдіївки. Мало того, сама фірма, що є оператором ринку на Дністровській у Франківську, нині зареєстрована у Дніпрі, на вулиці Шинній.
А далі було трохи галасу.
Старі власники «Торгового сервісу» заявили про рейдерське захоплення. Нові стверджували, що все законно – фірму вони купили у попереднього хазяїна ще в серпні, базар працює нормально. На вихідних усе затихло, крім пліток.
У понеділок, 28 жовтня, сюрпризні власники ринку запросили до себе місцеві ЗМІ. Мовляв, усе розкажемо й покажемо, нам нема чого ховати. Та, крім журналістів, біля офісу «Торгового сервісу» стояли ще зо три десятки підприємців, які торгують на ринку. Сказали, що їх теж покликала нова адміністрація – поговорити. Але конструктивної розмови не вийшло.
У кабінеті директора молодий чоловік, який назвався Юрієм Бобиком, юристом компанії, і який працює тут з 25 жовтня, ще раз повідомив, що все законно. Бо є запис у реєстрі. Договору купівлі-продажу він не бачив, показати його не може, суми не знає, але жодного рейдерства нема – «ви ж самі бачите». Справді, ніхто нічого не бачив, крім самої персони Бобика.
Поки журналістів цікавили хоч якісь відповіді на тему власності, підприємцям боліло, як жити далі. Їм також сказали, що все добре, а буде ще краще, бо орендну плату зменшують на 25 %. За словами торговців, за тиждень до того її десь так само й підняли.
Через півгодини приїхав… ні, не Халаменда, ні Туяхов і навіть не Тамара Казанцева з Андріївки Донецької області. З’явився член виконкому села Вовчинець Антон Довгий. Чоловік повідомив, що з 25 жовтня він тут виконує обов’язки заступника директора і тепер на базарі, нарешті, все буде добре, навіть краще, ніж було до його приїзду.
На тому й розійшлись.
У вівторок, 29 жовтня, до редакції «Репортера» прийшла секретар-референт ТОВ «Торговий сервіс» Світлана Іванова. Вона висловилася однозначно – фірму не продавали, це рейдерство, але діяти збираються виключно в межах законодавства. За словами Іванової, про зміни в реєстрі вона дізналася в четвер, 24 жовтня, як і Халаменда. Він одразу поїхав до столиці «вирішувати юридичні питання».
У п’ятницю, каже Іванова, з поля зору підприємства зникли троє відповідальних працівників. Ні, вони не безвісти зникли, заяв від сімей до поліції нема, вони просто припинили спілкування з керівництвом. Четвертого – водія автомобіля товариства – викинули з машини невідомі, а автівку забрали. Потім ще якісь люди вкрали касові апарати, які зберігалися окремо, та почали збирати гроші з підприємців на ринку. А в неділю, як каже Світлана Іванова, пів сотні молодиків у балаклавах прийшли на ринок, побили охоронця й зламали двері офісу.
На працівників ринку тиснуть, стверджує секретар-референт фірми, їх залякали. Про це говорив у вівторок на столичному ТБ і сам Ігор Халаменда. Про рейдерство, про погрози і про те, що вони планують діяти виключно в межах законодавства, бо Україна – правова держава.
Поліція відкрила кілька кримінальних проваджень.
Частини перша й четверта статті 358 ККУ – підробка і використання підробленого документа. Частина четверта статті 190 – шахрайство. А ще заволодіння автотранспортом – стаття 356 ККУ, самоуправство. Тривають слідчі дії.
І це наразі все. У місті пліткують, що це справа рук якихось місцевих підприємців. Але самі вони ані рук своїх, ані фізіономій досі не показали. Халаменда точно знає, хто, але мовчить. Іванова впевнена, що правоохоронні органи розберуться, винних покарають, а «Торговий сервіс» повернеться законним власникам. Нова адміністрація ринку каже, що законні власники – це вони. Базар працює, товар продається, ті самі контролери збирають гроші за місця.
Що це було? Якщо зовсім просто, то, напевно, хтось у місті вирішив, що «Бура вже не той». Так буває у вовчих зграях. А от чим воно все закінчиться, наразі ніхто не скаже. Хоча юрист Юрій Бобик запевняє, що все буде добре.
Comments are closed.