Війна Статті

Прикарпаття тримає дистанцію. Скільки нам жити у «зеленій зоні» і що очікувати з осені

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Україні 9 червня всі регіони перейшли до «зеленої» карантинної зони, але протиепідеміологічні заходи продовжують діяти аж до 31 серпня. Ситуація з COVID-19 на Прикарпатті значно покращилась, а минулого вікенду взагалі не зафіксували жодного нового випадку.

То які зараз обмеження і що там з прогнозами, пише Репортер.

Ситуація стабільна

«Упродовж тижня, відколи Прикарпаття в «зеленій» зоні, в нас значно кращі показники щодо рівня захворюваності на COVID-19 й далеко не ті, що ми мали в лютому, – говорить головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук. – Тоді був період, коли ми щодня реєстрували по 900 нових випадків, а, наприклад, за ці вихідні, маємо практично нульову захворюваність. У нас навіть завантаження ліжок з киснем у лікарнях – не повних 9 %. Тобто, люди в повній мірі одужують і виписуються з медзакладів. Один із чинників, що вплинув на це, – жорсткі обмеження, які діяли протягом останніх місяців».

Читайте також: Волонтерки Людмила Лінник і Леся Качурова – люди тижня у «Репортері»

Стабільній ситуації, за його словами, сприяє також і вакцинація. Третя сторона медалі – в людей вже частково виробляється імунітет до коронавірусу, як і до будь-якої іншої інфекційної хвороби. Але, як би там не було, треба й надалі користуватися антисептиками та одягати маски у громадських місцях.

«Зараз у світі вже гуляє мутований штам, але його, на щастя, ще немає в Україні, – пояснює Савчук. – Мінімально, навіть маючи авіасполучення з країнами ЄС, можна припускати, що рано чи пізно він таки до нас потрапить. Тому небезпека досі є. Розслаблятися в повній мірі не можна, а принаймні про дотримання дистанції годі вже й нагадувати. Зараз можна впевнено казати, що до кінця літа різкого стрибка захворюваності не буде, адже навіть погода тому сприяє».

Наразі триває вакцинальна кампанія. Вакцини, за словами санітарного лікаря, не бракує. Вона зберігається в нормальних температурних умовах. Також на Прикарпатті є 19 бригад медиків, що проходили навчання в Києві. Вони, у свою чергу, вже можуть навчати й інших, які працюють на місцях.

Читайте: Підробки смаку не мають. Хто відповість за неякісну молочку в прикарпатських школах

«В повній мірі в нас зараз може відкритися 121 пункт щеплення, а минулої суботи запрацював вакцинальний центр, – розказує Руслан Савчук. – Єдиний вихід, аби досягнути колективного імунітету, – масова вакцинація. Щоправда, люди стали менше тестуватися. Це пов’язано з тим, що симптоми, які були схожі на коронавірус та ГРВІ – зникли. Лише мала частка людей їх мають, адже вже закінчився епідсезон грипу. В будь-якому випадку в нас є велика кількість тестів і ми готові по цілій області щодоби тестувати близько 3000 людей».

Як каже Руслан Савчук, зараз можна зробити віддалений прогноз, який може справдитися восени – знову можливий приріст захворюваності на коронавірус. Це пов’язано з напливом студентів у виші, й це стосується не лише Прикарпаття. Влітку також приїжджає багато туристів і людей, що працюють за кордоном. Тому розслаблятися поки не можна.

Карантинні умови, які діють у «зеленій» зоні:

  • розважальні заклади, ресторани та інші заклади харчування можуть працювати цілодобово;
  • у кінотеатрах і театрах, або під час будь-яких подій приміщення має бути запов­нене на 2 / 3 місць, або з розрахунком – одна людина на 4 кв. м;
  • масові заходи можуть відбуватися без обмежень, якщо у всіх учасників та організаторів є негативний результат ПЛР-тесту або ж експрес-тестування на COVID-19, зроблений за 72 години до того. Також дійсний документ, що підтверджує отримання двох доз вакцини.
Перевірки тривають

«З 9 червня усі регіони України перейшли до «зеленої зони» епідеміологічної небезпеки, – говорить Віталій Фіглевський, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства області. – Ще з початку червня, можна сміливо говорити, що ситуація в області стабільна. Практично всі ті обмеження, що діяли в «жовтій» та «помаранчевій» зонах, продовжили діяти, але з деякими поправками. Продовжує діяти заборона на відсутність масок чи респіраторів у громадських місцях, магазинах і на масових заходах. Також, як і за кордоном, забороняється самовільно залишати місця самоізоляції та обсервації, якщо є позитивний тест на COVID-19».

За його словами, як і раніше, у громадському транспорті можна перевозити лише сидячих пасажирів. У закладах харчування між відвідувачами має бути 1,5 м дистанції. За одним столом – не більше чотирьох людей.

«Продавців у магазинах чи аптеках ми штрафуємо, якщо вони продали товар клієнту, який не був масці – ця норма також залишається, – пояснює Фіглевський. – Наразі це умови, яких треба дотримуватися, поки Прикарпаття перебуває в «зеленій» зоні». Незважаючи на те, що карантин послаблений, Держпродспоживслужба проводить рейдові перевірки у звичному режимі. З 1 січня, станом на 22 червня, працівники здійснили 44503 «відвідування», виявили 3350 порушень, склали 2246 протоколів, з рештою провели роз’яснювальну роботу».

Що стосується періоду, відколи Івано-Франківська область перебуває в «зеленій» зоні, то Держпродспоживслужба здійснила 1240 рейдів, під час яких зафіксували лише 66 порушень. Більшість порушників – це продавці продовольчих товарів. На другому місці – фітнес-клуби, спортзали та інші спортивні установи.

Автор: Богдан Мисюк
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.