Які тільки не називали Івано-Франківськ письменники, поети та історики – Прикарпатський Вавилон, Місто у межиріччі Бистриць, Брама в Карпати, Столиця Покуття, Славне місто Франкове.
Втім, усі ці топоніми вигадали наші, тутешні добродії. Цікаво, а з чим асоціювалося наше місто у чужинців, пише Репортер.
Поштівка станиславівського видавництва «Артисти», 1905 рік. З колекції Володимира Шулепіна
У 1836 році англійський капітан Едмунд Спенсер повертався з Кавказу на батьківщину. Його шлях пролягав Прикарпаттям – британець проминув Снятин, Станиславів, звідки подався до Львова. У Лондоні мандрівник видав книгу з довгою назвою «Подорожі по Західному Кавказу, а також переїзд через Імертію, Мінгрелію, Туреччину, Молдавію, Галіцію, Сілезію і Моравію у 1836 році». Нашому місту бравий капітан присвятив лише один абзац – проте, якій!
«Станіслав, столиця однойменного округу, безперечно є одним з найкрасивіших і ладно збудованих міст Галіції. Він лежить на розлогій рівнині і може називатись «Новим Єрусалимом, столицею жидів», оскільки більшість його мешканців належить до віри Мойсеєвої». Чим йому так запам’ятались станиславівські євреї, автор не згадує.
Comments are closed.