Ольга Возна з Богородчан флористикою займається ще зі школи. Про квіти й вазони знає все. А через них і про людей трохи. Каже, в останній рік помітила, що нині багато купують квіти просто для себе.
Можливо, пандемія та карантин спонукали до того, аби, попри всі негаразди, бачити щось красиве, що дає надію та дарує гарний настрій, пише Репортер.
Твоє знайде тебе
От уже 14 років життя Ольги пов’язані з квітами і без них свого життя вона не уявляє.
У Богородчанах мала невеличкий магазин, де були сувеніри й квіти, потім робила весільні букети. На жаль, власну справу довелося закрити. Каже, вже думала – все. А тут якось брат зателефонував, мовляв, шукають працівника у квітковий магазин у Франківську. Оля навіть не вагалася. Усміхається, що знову втягнулася і знову їй стало так легко, бо ж знову серед квітів.
Читайте також: Свідки минулих подій. Як двоє сестер їздять Україною і шукають старі хати (ФОТО)
А через дев’ять місяців власниця зателефонувала і сказала, що хоче продавати квітковий, але – саме Олі, бо в ній бачить продовження своєї справи…
Нині квіткарка каже, коли це дійсно твоє, то воно тебе завжди знайде. Коли ти любиш свою роботу, отримуєш від неї задоволення і даруєш його людям – усе складається легко.
Свою роботу Оля називає другим домом, адже тут і в будні, і у вихідні до пізнього вечора.
До речі, вдома має лише один вазон.
«Мені більше не треба, бо я тут постійно серед квітів, – говорить Оля, вправно готуючи квіти для замовлення. – От, буває, поки доїдеш на роботу, а сил уже нема. Люди різні трапляються, всі такі озлоблені, що вже ні працювати, нічого не хочеш. Але зробила букет – і одразу віджила».
Також квіткарка розказує, що останнім часом помітила, що у багатьох приживається звичка купувати квіти собі самим. Просто для настрою. Люди втомилися від негараздів, але все одно не втрачають надії і хочуть бачити поруч щось гарне.
Читайте: Снятин дивує уважних. Як за один день закохатися в місто (ФОТО)
«Хай то буде дуже малесенька квіточка, але вона дарує так багато приємних емоцій, – переконана квіткарка. – Я маю багато клієнтів, які раз на тиждень купують собі букет. І це правильно. Не треба собі жаліти, бо емоції важливіші за гроші. Багато приходить і розказує, що купують квіти, ставлять вдома, роблять каву, чай, дивляться на ті квіточки і так розслабляються, відновлюються і цим піднімають собі настрій».
Оля також переконана, що багато впливає, з якими емоціями людина купує і дарує квіти. Якщо щиро, з любов’ю, – вони стоять довше.
Чоловіки бачать лише троянди
А ще вона має кілька порад, аби ваші букети простояли довше. Для цього, каже, просто потрібна холодна вода і правильно підрізана квітка. Все.
«Тюльпан зрізається рівненько, а троянда на косо і тільки гострим ножем, – говорить Оля. – Не ножицями, не секатором, бо вони притискають стебло, і квітка воду не так п’є, не насичується. Аби квіти стояли довше, потрібна холодна вода і по кілька кубиків льоду. Так вода не закисає і не бродить. Можна кинути ще таблетку вугілля. Це вбиває бактерії, які розмножуються, коли стебло починає підгнивати. Якщо хризантема вже довго постояла і трішки підв’яла, то можна ошпарити кінець окропом і вона відживає, буде свіжіша. Ці квіти, а ще тюльпани та гвоздики люблять літню (теплу) воду».
Нині полиці її квіткового магазину поповнюються тюльпанами, бо ж сезон. І таких тут видів, що очі розбігаються – піоноподібні, помаранчеві, салатові.
«Будь-що може бути в будь-який період року, навіть підсніжники можна замовити влітку, – сміється Оля. – Єдине, що тоді вони будуть дорожчі. Усі квіти нам привозять з Голландії, Кенії та Еквадору. В Україні також пробують вирощувати квіти, але наші дорожче купити, ніж привезти з тих країн. От, біля Франківська люди займаються вирощуванням тюльпанів, ірису й кермеку. Той тюльпан дорожчий на кілька гривень за польський і стоїть набагато менше. На Львівщині є два виробники, які вирощують троянди».
За словами Олі, троянди – то улюблені квіти чоловіків. Тобто вони переконані, що всі жінки люблять лише ці квіти.
Читайте також: У Франківську відкрилась безкоштовна дитяча академія шахів (ФОТО)
«Якщо нема на вітрині червоної троянди, то у вас нема ніяких квітів, – посміхається квіткарка. – Вони хочуть червоної і високої. Один чоловік часто приходить купувати квіти для дружини. Я їх вже знаю, кажу: «Ваша дружина любить еустоми». «Добре, вона хай любить, але ви дайте червоні троянди». На другий раз приходять разом, і жінка мене просить, аби вже не продавала йому троянди, бо вона їх не любить».
За 8 березня будемо забувати
На квіти як такої моди немає, а от на вазони міняється. Каже, вже відходять орхідеї, заміокулькаси, які ще називають «доларове дерево».
«Повернулася мода на сансеверію – «Тещин язик». Думаю, що через їхню стійкість, бо ніякого особливого догляду не треба і гарно росте, – каже Оля. – Монстери також питають. Він класно і швидко росте. Чим старший вазон, тим більше дірочок. Єдине, що його не рекомендують тримати у спальні. Він справді на погоду виділяє такі крапельки. Може, алергіки це відчувають. Нині люблять мати в квартирі два-три великі вазони – і все».
А от найкориснішими, говорить Оля, вважають фікуси – вони добре очищають повітря. Їх є різні види – фікус Бенжаміна, Робуста, Мелані, Кінкі. І також не потребують особливого догляду.
«Взагалі вазони не люблять, аби їх чіпали, – говорить Оля. – Їм краще бути в тому, в чому купили з рік чи два. А люди зазвичай беруть і пересаджують у велике. Не можна, бо коли тісно у корінь – гарно росте догори».
Також квіткарка радить щовесни всі вазони обробити від шкідників, навіть для профілактики. Адже, коли тепло, ми відкриваємо вікна, і можуть залетіти різні шкідники, яким дуже добре на кімнатних вазонах. Липнуть листки, стають блискучі – це шкідники.
А ще Оля з розмови з людиною може визначити, яка квітка їй пасує. Коли складає букети, також розпитується про людину, а далі працює уява.
«Старшим людям можуть підійти троянди, а ще сухоцвіття у букеті. Це додає якоїсь солідності, строгості, – пояснює флористка. – Таким усміхненим і світлим – щось ніжне. От, гіпсофіла, еустома, тюльпани. Але точно не червона троянда. Для діток – рожеве та дрібненьке – кущові трояндочки чи хризантеми. До дитячих букетів ще пір’ячко люблю додавати, бо маленькі діти – як пушинки».
А ще в Олі є спеціальний календар, де виписані всі свята та іменини. До речі, цьогоріч спеціальне замовлення квітів до 8 березня не робила. Каже, останніми роками воно вже відходить.
«Ще рік-два і за 8 березня будемо конкретно забувати, – каже Оля. – Багато кажуть, що не хочуть святкувати. Це правильно. Натомість останніми роками дуже святкують День матері. Замовляють букети для дружин, матусь, бабусь».
Comments are closed.