Погляд Статті

Місто на карантині: як франківці дотримуються нових обмежень (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
З 6 квітня ввели нові обмеження. Тепер без маски на вулицю зась. Гуляти у парках і скверах дозволяється лише з домашніми тваринами. Не можна відвідувати спортивні й дитячі майданчики. Більше двох не ходити. При собі треба мати документ. А людям за 60 взагалі нічого й нікуди не можна, хіба за крайньої потреби, бо вони у групі ризику. Найменший штраф – 17 тисяч. А якщо, наприклад, інфікований порушить умови самоізоляції, то там і до криміналу.

«Репортер» з дотриманням усіх правил пішов по Франківську дивитись, як тихо сидить удома налякане місто.

 

Маски шоу без масок

Міське озеро, 6 квітня, 15.00, надворі – ніби середина літа. Діти гуляють з батьками, спортсмени накручують кола, люду повно. Двоє бігунів чомусь одягнені, як на вечірку – у шкіряних куртках, джинсах, класичних туфлях. Може, просто вийшли та вирішили побігати, а може, то вже тепер так модно. На карантині кожен сам собі шукає розваги. Роверистів теж не бракує.

Усі лавки зайняті. Масок на людях майже нема. Поліції нема зовсім. Попереду йдуть троє хлопців, років по 25. Жартують про вірус, голосно сміються. Потім присіли під вербою та влаштували невеличкий пікнік з пивом. Біля джерела черга, люду валом, яка там дистанція у два метри? Правда, дитячий майданчик і місце для волейболу перемотані червоною стрічкою – мінус одна забава.

У парку Шевченка теж є люди, але менше, і старших значно менше, ніж молоді. Напевно, патрульні тут бувають частіше, ніж на озері. Але ми їх не бачили. На одній із лавок біля маленького озера сидить компанія із трьох хлопців і двох дівчат. Вино п’ють прямо з пляшки, галасують, сміються, ні на кого не зважають, а ніхто й не чіпляється…

У Меморіальному сквері, що за готелем «Надія», людей – одиниці, всі в масках. Є ще чемні власники собак. Але тутешні смітники вщент забиті пляшками з-під вина й пива – десь як після якогось свята.

Усі на річку!

Набережна, Німецьке озеро – майже фестиваль. Виглядає, що усі мешканці Пасічної вирішили в понеділок вийти прогулятися чи влаштувати пікнік. Уздовж Бистриці багато автівок, люди розкладають харчі, випивку. Звісно, маска на пікніку – нонсенс. Дві дівчини з роверами переходять пішохідний міст через Бистрицю Солотвинську. Одна голосно скаржиться, що під час карантину почала гуляти удвічі більше й помре швидше від перевтоми, ніж від коронавірусу.

Вірус спустошує кишені. На які пільги можуть розраховувати франківці під час карантину (ІНФОГРАФІКА)

На Німецькому озері – народні гуляння, всі лавки зайняті. Дехто бігав, щоправда, у респіраторах, хтось гуляв і насолоджувався весняним сонцем, а дехто прийшов на риболовлю і ловив, незважаючи на розташовані поруч оголошення про нерест. Патрульних нема. Двоє чоловіків років під 50 на лавочці п’ють пиво із пляшок. Обличчя страшенно червоні, і то явно не від сонця. Жаліються один одному на важке життя й на те, що на озері не можна смажити шашлик. Один запропонував зробити пікнік у нього вдома, встали, пішли реалізовувати ідею.

На Каскаді все спокійно

Дорогою до Каскаду «Репортер» вирішив спробувати зайти в кілька невеликих магазинів без маски. Оголошень на вході нема, продавці навіть не звернули уваги. В одному сама продавчиня була без маски, але побачила візитера та й одягнула. На стадіоні коледжу електронних приладів ІФНТУНГ, що на Вовчинецькій, люду мало. Легкий вітерець, пахне весною, цвітом. По колу бігають кілька хлопців, поруч з візочками гуляють дві молоді мами в масках. Тихо-о-о, як на цвинтарі.

На одній із лавочок біля «Велесу» сиділа самотня дівчина. Живе на Каскаді, звати Вікторія, щось робила у смартфоні. Каже, у мікрорайоні люди виходять мало, хіба діти у дворах, а ще покупці в «Епіцентрі» – там великі черги завжди, навіть зараз.

«Але вчора вийшла провітритись до лісу у Вовчинцях, а там нема де стати! – каже Вікторія. – Купа людей, всі сидять, влаштували пікніки. За тим ніхто не дивиться. Може, Вовчинці вже за містом, але я вважаю, що карантину та обмежень мають дотримуватися або всі, або ніхто. Щодо магазинів, то зазвичай ходжу до великих супермаркетів, але буває, що заходжу і в маленькі. В більшість із них пускають без масок. І старші заходять, і з групи ризику, і групами…».

Автор: Богдан Мисюк

Франківські медики радять, як підтримати імунітет на карантині

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.