Газета Люди

Медиків Прикарпаття відзначили у рубриці “людина тижня” (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня Репортер відзначає мужніх українсь­ких медиків, які будуть варті цього звання, скоріш за все, ще кілька наступних місяців.

Бо, хоч медицина в Україні дуже далека від досконалості, людей, відданих своїй справі, точно не бракує.

Станом на вівторок, 24 березня, на Прикарпатті виявили п’ятьох хворих на COVID-19. Одна жінка загинула, інші перебувають в інфекційній лікарні. Також перевіряють 42 підозри на новий коронавірус, ще одна жінка з підозрою померла.

Перший випадок вірусу на Прикарпатті визначили у четвер, 19 березня. Хворою виявилася 56-річна франківчанка, чоловік якої недавно повернувся з Чехії. Діагноз їй підтвердили посмертно. Другою стала 29-річна франківчанка, яка недавно повернулася з Франції – її результат повідомили 21 березня. Три інші випадки – чоловік першої хворої, та дві медсестри, які контактували з сім’єю. Про них повідомили у неділю, 22 березня.

У цей час, коли ми не впевнені, хто з наших знайо­мих переносить хворобу, працівники медичної сфери точно знають, що їм доведеться стикатися з інфікованими. Бо йдеться не лише про медиків інфекційної лікарні, а й сімейних лікарів, медичних сестер, санітарів, лікарів різного профілю – всі вони продовжують ходити на роботу тоді, коли інші можуть дозволити собі сидіти на карантині. Багато з них мають заготовлений мінімум особистих речей – на випадок ізоляції. А дехто залишається ночувати в лікарнях, щоб не наражати на небезпеку домашніх.

З четверга, 19 березня, в Івано-Франківську зупинили громадський транспорт, таке ж рішення прийня­ли і в інших містах області. Кілька днів медики добиралися на роботу своїми силами, тепер їх підвозять: у Франківську – комунальні автобуси, у Коломиї – таксисти… А дехто ж добирається з районів.

Тарас Прохасько потрапив у рубрику “людина тижня”

Це вже не кажучи про те, що засобів захисту катастрофічно не вистачає. Лише дві медсестри, які заразилися від контакту з хворим, цьому показник. Держава продовжує забезпечувати лікарні масками та костюмами, але лікарі жаліються, що цього недостатньо. Варто згадати теж лікарів швидкої, які часто приїжджають на виклик без захисних костюмів, бо люди не зізнаються по телефону про всі свої симптоми чи недавні поїздки в інфіковані країни.

У вівторок, 24 березня, в Україні – 97 підтвердже­них випадків коронавірусу. Перший випадок зафіксували 3 березня – три тижні тому. Вірус поширюється, хоч, на щастя, поки меншими темпами, ніж у багатьох інших країнах. Все, що ми можемо зробити для медиків, які зараз свідомо ризикують своїм життям чи здоров’ям – не порушувати карантин, не ходити до церкви, не зустрічатися з друзями, не думати «мене це мине». Такий підхід теж, хоч трохи, але рятує життя.

Фото: if.suspilne.media

Кримський в’язень Микола Шиптур з Франківська став людиною тижня за версією “Репортера”

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.