За даними американського центру Джона Гопкінса, який щодня оновлює статистику, на 24 березня у світі зареєстрували 387382 інфікованих коронавірусом, 13767 людей померли, вилікувались – 101987. У списку «лідерів» Китай, Італія, США. В Україні – 97 випадків зараження, три смерті, одна людина одужала.
Як живе світ, «Репортеру» розповіли «наші люди» за кордоном.
«Польща зреагувала доволі швидко, ще після першого випадку захворювання на коронавірус, – каже Василина Мисюк, яка живе і працює у Варшаві. – Ніхто не зволікав. Пригадую, що через пару днів після того в країні оголосили карантин – одразу закрили школи, кінотеатри, театри. Наступного дня вирішили закрити й університети. На третій день – усі магазини, ресторани, кафе, торговельні центри. Залишилися тільки аптеки й продуктові. Усе сталося дуже швидко».
За словами пані Василини, в перші дні у Варшаві була паніка, люди ніби не розуміли, що відбувається. Скуповували продукти, крупи, засоби гігієни, туалетний папір. Але швидко прийшли в себе і за деякий час у всіх великих магазинах й супермаркетах товару вже було достатньо.
«На вулицях нині порожньо, – каже Василина Мисюк. – У мене сваха також працює в Польщі, в центрі Варшави продавала різну випічку. Там точка дуже хороша, завжди черги стоять. А в один день не стало нікого, а згодом зачинився й магазин. В Польщі також зробили, як на мене, дуже добру річ – поставили на облік людей, котрі мали температуру чи ознаки хвороби. Ті, у свою чергу, розписувались, що будуть сидіти вдома на ізоляції».
У Польщі поліцейські патрулюють вулиці й за списком заходять до хворих на обліку, дізнаються, як вони себе почувають, чи їм не стало гірше / легше, чи вони дотримуються карантину. Якщо хтось не відкриває двері, не відповідає на телефонні дзвінки або ж не сидить вдома – спершу попереджають, а далі штрафують.
«Я з Івано-Франківської області, щодня читаю новини, гортаю Facebook, це вже увійшло у звичку, – говорить пані Василина. – Бачила, що в нас зовсім відмінили громадський транспорт. А тут зробили трохи не так – в один автобус може сідати до 10 людей. Варшава немаленька, тож лікарям чи іншим працівникам, у яких карантину не може бути, якось треба добиратися на роботу, бо відстань з одного кінця до іншого дуже велика».
У Польщі карантин має закінчитись цієї суботи, 28 березня. Але у навчальних закладах його вже продовжили ще на два тижні.
«Сподіваюсь, це все швидко закінчиться. Бо на роботу не ходжу, скоро не буде чим й за квартиру платити, – скаржиться Василина Мисюк. – Не думала, що застану час, коли буде така трагедія. Це вже точно увійде в історію».
Comments are closed.