Газета Гроші

Дороги і проїзди. Галіпчак розповів, як франківське УКБ витратить 90 мільйонів (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Поки франківці скаржаться на місцеві дороги, чиновники розповідають про плани на рік.

Так, на оперативній нараді у міського голови начальник управління капітального будівництва (УКБ) Роман Галіпчак повідав про вулиці, на яких таки з’явиться новий асфальт.

Отож, за словами Галіпчака, у 2019 році УКБ відремонтує 16 вулиць та облаштує одну пішохідну зону із велодоріжкою. І грошей ніби виділили чимало, але біда в тому, що більшість тих вулиць почали ремонтувати ще у 2018.

«Відповідно до рішення сесії Івано-Франківської міської ради, управлінню капітального будівництва було доручено відремонтувати 16 вулиць та одну пішохідну зону на Стуса. Окрім того, запланована реконструкція вулиці Івасюка з облаштуванням велодоріжки. На це передбачено 70 млн 894 тис грн, – розповів Роман Галіпчак. – Ще на 20 млн грн плануємо відремонтувати міжбудинкових проїздів, зокрема на вулицях Галицькій, Любомира Гузара та Івана Павла ІІ».

За його словами, наразі до реконструкції вулиці Івасюка виготовляється проектно-кошторисна документація, яку невдовзі мають передати на експертизу. Після цього оголосять тендер. Однак на цей рік кошти на цю вулицю не передбачені. У бюджеті є лише 150 тис грн на проект. А от на реконструкцію перехрестя Івасюка-Незалежності-Микитинецька у міській скарбниці передбачили 13 млн 173 тис грн.

«По чотирьох вулицях – Крайківського, Снігуровича, Озаркевича та Барнича – на сьогодні тільки починають розробляти проектно-кошторисну документацію, – каже Галіпчак. – По вулиці Січинського проект майже готовий, за місяць плануємо віддати його на експертизу. Також через місяць оголосимо тендер на капітальний ремонт вулиці Надрічної (старої частини)».

Відтак ремонт Крайківського обійдеться місту в 5 млн грн, на Снігуровича передбачили 900 тис, на Озаркевича – 500 тис, а на вулицю Барнича 1,5 млн. Що ж стосується Надрічної, то її ремонт потягне на 15 млн грн.

До теми: Читайте: У бюджеті Франківська дірка на півмільярда – усі деталі

Також у бюджеті закладені 2 млн грн на ремонт Вовчинецької – ділянки від вулиці Дучимінської до Симиренка. Галіпчак запевняє – роботи скоро завершать.

«По вулиці Вовчинецькій на сьогодні ще тривають ремонтні роботи, – повідомив чиновник. – Залишилось завершити облаштування тротуарів та організацію дорожнього руху. Також потрібно поправити всі недоліки, які утворилися після зими і, я думаю, у червні цю вулицю буде здано в експлуатацію».

До теми: Страсті за Вовчинецькою: коли ж закінчать ремонт

Також, обіцяє Галіпчак, невдов­зі ремонт закінчиться на вулиці Війсь­кових ветеранів (цьогорічний бюд­жет 3 млн грн), Підгірянки (1 млн 420 тис грн), Республіканській (2 млн 549 тис грн) та Індустріальній (3 млн грн).

«На вулиці Військових ветеранів залишилося тільки переключити мережі, які були замінені, та нанести дорожню розмітку, – пояснює Роман Галіпчак. – На вулиці Підгірянки залишились роботи з організації дорожнього руху, тротуари там уже в принципі всі закінчені. Також практично зроблена вулиця Республіканська. А на вулиці Індустріальній треба ще облаштувати тротуари, закінчити освітлення і так само нанести розмітку».

Завершити роботи на вулиці Ушинського УКБ планує у листопаді. На сьогодні там міняють водопровід. На ремонт цієї вулиці передбачили 7 млн 491 тис грн. Також у листопаді планують завершити ремонт Софіївки, на яку виділили 10 млн грн. Нині там замінюють мережі.

«На вулиці Макогона нижній шар асфальту вже зроблений по всій вулиці. Зараз там облаштовують тротуари. Нам залишиться постелити верхній шар і встановити зовнішнє освітлення, – повідомив керівник УКБ. – На завершальному етапі роботи з облаштування тротуарів і нанесення верхнього шару асфальту на вулиці Левицького».

До теми: Які вулиці та двори у Франківську відремонтує комунальний департамент у 2019 році

На Макогона цьогоріч передбачили 5 млн 888 тис грн, а на Левицького – 5 млн. Ще 5 млн – на капремонт пішохідної зони на вулиці Стуса.

За словами Галіпчака, у січні УКБ уклало договір з підрядником, який нині займається облаштуванням відпочинкових зон.

А що стосується міжбудинкових проїздів, то наразі в роботі чотири об’єкти: вулиця Галицька, 132, корпус 1,2,3, Любомира Гузара, 7А, Бельведерська, 12-16 та двір на Івана Павла ІІ. Також розробляється проектно-кошторисна документація по вулиці Петлюри, 1, Тролейбусна, 14 – Целевича, 20.

Фото з архіву
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні