Люди Статті

Діти, які піднялись на Говерлу – люди тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу «Репортер» відзначає маленьких, але сильних і сміливих людей, які вперше піднялися на Говерлу. 41 дитина. А разом з ними і їхніх батьків, волонтерів, а ще організаторів цього сходження.

Минулого тижня діти із Києва, Львова та Франківська піднялися на Говерлу. Усі вони мають інвалідність – вади зору, слуху, синдром Дауна, аутизм, ДЦП. Проте це не стало перешкодою, аби встановити національний рекорд – «Найчисельніша група дітей з інвалідністю, яка піднялась на Говерлу».

Такий особливий підйом організували київські громадські організації «Подаруй життя» та «Рій мрій», а точніше їхні керівники – Ярослав Грибіник і Сергій Бондаренко.

Ідея повести дітей з інвалідністю в гори належить саме Бондаренку, він фахівець з реабілітації особливих дітей та щороку проводить літні табори в селі Яблуниця.

Вперше такий пробний підйом вони зробили у 2019 році, але дітей було втричі менше. А цьогоріч вирішили встановити національний рекорд і залучити якомога більше маленьких учасників.

Читайте також: Мирон Вальнюк став “Людиною тижня” у “Репортері”

До події готувались ретельно: перевіряли маршрут, робили усе, аби цей похід у гори був якомога легшим. Кожній дитині допомагали двоє дорослих. Діти були зі своїми батьками, були й волонтери та медики.

«Коли вийшли на Говерлу, діти, можливо, не всі до кінця розуміли, що відбулося, – розповідає Ярослав Грибіник. – Для декого був шквал емоцій. Це залежало від того, як їх налаштували батьки. Але, як мені здалося, більш глибокі емоції отримали саме батьки. Особливо коли ми спустилися. Внизу люди плакали, дякували волонтерам, хлопцям-спортсменам з Київщини, які несли дітей із діагнозом ДЦП на собі».

Серед учасників сходження були й малі франківці з ГО «Світанок». Ця організація опікується дітьми з особливостями розвит­ку. За словами її керівниці Анастасії Голинської, з киянами вони співпрацюють давно, тож коли їх запросили, то погодились без зволікань.

«Враження були неоднозначні, бо ми не думали, що наші діти піднімуться. Але почали сходження і побачили, що все їм вдається легко, – говорить Голинська. – Хто міг йти швидше, то йшов швидше, але старалися триматися купки. Чекали одні на одних. Були діти з ДЦП, з фізичними обмеженнями, то когось несли волонтери, мінялися між собою. На горі зробили спільне фото та зняли невелике відео, що ми це зробили і встановили рекорд».

Кожен учасник сходження отримав іменний документ. Як каже Анастасія, цю подію організували для того, аби привернути увагу. Щоб інші розуміли, що ці особ­ливі діти – рівноправні члени суспільства.

«Вони так само можуть підніматись на найвищу вершину та, можливо, здатні на таке, що не під силу звичайним дітям, – каже Анастасія Голинська. – Ми після Говерли захопилися і на 8 серпня теж плануємо похід, але легшим маршрутом – на Кострич. Хочемо залучити якомога більше людей і дітей з нашої області. Шукаємо компанію і транспорт».

Отже, якщо хочете долучитися чи допомогти, – пишіть на сторінку ГО «Світанок» у Facebook.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.