Війна

Судді загрожує вісім років

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Уже тиждень на Прикарпатті обговорюють резонансну дорожньо-транспортну пригоду. Профілактичні роботи, які нещодавно цілу добу проводив КП «Івано-Франківськводоекотехпром» (ВЕТП), для одного з його працівників стали фатальними. У вівторок, 9 серпня, на Чорновола, неподалік стадіону «Рух», бригада водоканалу працювала на дорозі. Пізно ввечері прямо в те місце, де трудилися люди, на швидкості влетіла «Волга».

Автомобіль збив двох людей. Один від отриманих травм помер через годину. До пенсії чоловікові залишалися лічені дні. Його 41-річний колега у важкому стані потрапив до реанімаційного відділення обласної клінічної лікарні. До слова, через тиждень після аварії, у вівторок, 16 серпня, Ігор Прокопів, директор ВЕТП, повідомив «Репортеру», що чоловік і далі перебуває в реанімації, на штучній вентиляції легень, йому видалили селезінку.

Наступного дня після ДТП обласна прокуратура у своєму офіційному повідомленні зазначила, що водій – суддя Господарського суду Івано-Франківської області. Його колеги підтвердили журналістам: за кермом був 48-річний суддя Юрій Грица. Цікаво, що наступного дня після трагічної аварії служитель Феміди працював на звичному місці.

Микола Калайда, заступник директора ВЕТП, каже, що на проїжджій частині перед місцем робіт були встановлені попереджувальні знаки та фішки. За його словами, «Волга» на швидкості розкидала знаки, збила двох людей і за 20 метрів зупинилась.

Що ж далі? За фактом ДТП прокуратура порушила кримінальну справу за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження». Винуватцю світить від трьох до восьми років ув’язнення. Прокуратура також звернулася до очевидців аварії та людей, які можуть дати свідчення у цій справі, з проханням зателефонувати слідчому.

Як повідомила та ж прокуратура, у крові судді, яку взяли на експертизу, вже виявили алкоголь. Натомість, за неофіційною інформацією, розслідування може тривати не один тиждень, а то й кілька місяців.

Згідно з українським законодавством, дозвіл на затримання судді дає Верховна Рада з подання Генеральної прокуратури…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.