Розваги Статті

10 фактів про “Західний полюс”, які навіть на радіо знають не всі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У вівторок, 25 грудня, радіо святкує свої 23. Про те, що «Західний полюс» – одне з найстаріших недержавних радіо в Україні, бо працює з 1995 року, можна прочитати у Вікіпедії. Як і те, що радіомовлення почалося композицією групи Enigma.

А от решта фактів відома далеко не всім, пише Репортер. полюс

Одне з перших фото західнополюсівського колективу. 1995 рік

Два дні мовчанки. За всю історію «Полюсу» радіо лише один раз не виходило в ефір, але… цілих два дні. 1 березня 2008 року у Франківську пройшла сильна буря. Шквальний вітер зніс 30-мет­рову антену, яка впала на автостоянку. Жодна із припаркованих автівок не постраждала.

До теми: “Західний полюс”святкує день народження: слухачі бажають і дякують (ФОТО)

Не пройшла. Свого часу мама Тані Ліберман (Тіни Кароль) принесла на студію запис пісні своєї доньки-школярки. Незмінний директор «Західного полюсу» Володимир Фомін пісню не взяв – забракував.

Юру не брали. Цікаво, що Юрій Горбунов завжди хотів бути ведучим на радіо, але його ставили начитувати новини. А потім він подався до столиці, де став улюбленим телеведучим цілої України.

Тварини в ефірі. Знаменита «полюсівська» Муся – друга кішка, яка живе на радіо. Першу звали так само, але вона загинула. Потім радійники з вулиці принесли кошеня та поселили на студії. Нині Муся живе тут щасливих сім років. І вона тут – шефиня.

Ще раніше в студії жив папуга. Він теж виходив в ефір з діджеями. Навіть знав кілька слів…

Війна. «Західний полюс» активно допомагав і допомагає військовим. У 2014 році радійники взяли шефство над одним із підрозділів 128 окремої гірсько-штурмової бригади.

Один із блокпостів у Попасній військові назвали «Західний полюс» – в подяку за підтримку.

«Калинова Діра». Найрейтинговіша радіопередача. За час її існування ведучі програми Дира (Олег Ланяк) і Калина Вавило (Володимир Калин) отримали від слухачів понад чотири тисячі листів.

«Проїзди» – найстаріша програма на «Полюсі», вона виходить і досі.

Стартовий майданчик. За 23 роки з ефіру «Західного полюсу» звучали голоси 40 діджеїв. Нині деякі з них стали керівниками банків, лікарями, телезірками, народними артистами.

А що у вас? «Західний полюс» започаткував незвичну радіо-перекличку в прямому ефірі з чернівецьким радіо «Блиск», тернопільським «УХ Радіо» та «Львівською хвилею». Ведучі вранішнього ефіру зв’язувалися з колегами в інших областях та розпитували, яка погода у Львові, що цікавого у Тернополі та чим живе Луцьк.

40 дітей і троє онуків. Саме стільки нових українців народилось у працівників «Західного полюсу» за ці 23 роки.

Щодня після 22.00 в ефірі радіостанції звучить гасло: «Подяка за покращення вітчизняного генофонду!».

З Днем народження, найтепліший полюс планети!
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.