Люди Фото

Ямницька ОТГ тепер має свій герб, прапор та логотип (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Виконком Ямницької сільської ради ОТГ затвердив офіційну символіку об’єднаної територіальної громади.

Переможці конкурсу на створення символіки громади Анатолій Лесів та Віталія Зуб’як представили результати своїх спільних напрацювань. У процесі розробки символіки була врахована ідея щодо прапора Ямницької ОТГ, подана членом виконавчого комітету Ігорем Ружанським. Після детальних обговорень та пропозицій офіційну символіку Ямницької ОТГ було затверджено, йдеться на сайті ОТГ.

Герб

Щит, обрамлений золотим обідком, об’єднаний в єдине поле трьома площинами. Верхня його половина зеленого кольору, на якій розміщено 4 золоті восьмикутні зірки. Нижня – складена з двох половин червоного та чорного кольору. У центрі, на стику трьох площин, розташоване стилізоване зображення дерев’яного храму. Під зображенням храму розміщені схрещені між собою козацька шабля та гусяче перо. Всі символи на гербі золотистого відтінку. Щит обрамлений картушем у синьо-жовтих барвах. Під щитом розміщено декоративний візерунок та шестерня з колесом від воза, накладені одне на одного. Верх герба прикрашений золотим Тризубом, увінчаним дубовим листям, що символізує героїчні події Чорного лісу, Стінки. У центрі на картуші з обох сторін розміщено дві стилізовані квітки льону – символу мирної праці на рідній землі.

Дерев’яний храм – символ духовної єдності всіх населених пунктів ОТГ, знак вдячності священству за духовне та національне відродження, знак поваги до вічних християнських цінностей, які є запорукою успіху в усіх справах та задумах.

 Гусяче перо – символ освіченості та постійного прагнення до самовдосконалення. Також цим символом засвідчено факт підписання Президентом України на території Ямницької ОТГ 31 травня 2018 року Указу «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України».

Козацька шабля, повернута гострим кінцем вгору, є символом готовності боронити свій край від чужинців та знаком вдячності і пошани новітнім героям російсько-української війни

 Золоті восьмикутні зірки  –  прадавній  символ слов’ян, що відображає кількість населених пунктів, які утворили Ямницьку ОТГ.

Квіти льону – символ Опілля та Покуття, краю, де найбільше культивували цю рослину на Прикарпатті. Вона уособлює творчу працю на рідній землі; вдячність людям праці та підприємцям, здобутки  яких є основою добробуту і стабільного розвитку ОТГ. Побутує думка, що квітка льону близька до душі людям, котрі волею долі змушені працювати поза межами України, однак серцем завжди у рідному краї. Льон («лен») – традиційна сільськогосподарська та технічна культура багатьох поколінь українців та слов’ян, широко представлена в усній та пісенній народній творчості. Льон відомий своїми цілющими властивостями як лікарська рослина, що здатна лікувати важкі недуги. Стилізоване зображення квітки – один з домінуючих елементів вишивки населених пунктів Ямницької ОТГ.

Шестерня, поєднана з колесом воза – символізує розвиток промисловості та впровадження передових технологій на підприємствах Ямницької об’єднаної територіальної громади.

Символіка кольорів герба

Зелений – символ достатку, надії, свободи, радості і процвітання, природи і молодості. В даному гербі зелений є символом лісів на території громади (Чорний ліс, Стінка). Зелений – «міст» між двома протилежними барвами веселкового спектру – гарячим червоним і холодним синім, відтак, виступає кольором надії на мир, злагоду і спокій. Ще він є синтезом жовтого і блакитного – кольорів прапора України.

Червоний – символ любові, мужності, сміливості,  славетного історичного минулого.

Чорний – символ родючої землі, світу, обережності, смиренності, скромності, освіченості.

Синій – символ вірності, довіри і безкінечності; безкінечною вважається небесна глибина. Його серйозна холодність зближається з Божественною Істиною, яка вічна і непорушна. Як і блакитний, синій символізує Святе Небо, людську праведність і чисту духовну відданість людини своєму Творцю.

Золотий – символ християнських добродіянь (віри, справедливості, милосердя, смиренності) та світських якостей (могутності, спроможності, стабільності, багатства).

Герб можна трактувати, як відображення трьох активних станів людського буття: молитва, боротьба, праця. Ідейним гаслом можуть бути три одвічні цілі, які споконвіку були орієнтиром українського народу, це – воля, добробут, розвиток. Герб Ямницької ОТГ є символом гордості за наших героїв, символом єдності у вірі, поваги до мудрих і успішних людей. Герб громади – предмет дослідження особистостей, які уособлюють боротьбу, молитву, інтелектуальну працю, людей, які спричинилися до утвердження громади, і котрих наступні покоління повинні знати поіменно. Наш герб – дороговказ з Божого благословення до бою і до навчання. Він є засторогою для чужинця: “Ми будемо боронити своє!”

Прапор

Прямокутне полотнище розміром 1х2м, яке складається  з трьох площин. Верхня половина прапора блакитного кольору, нижня – жовтого кольору, ліва частина – трикутної форми і зеленого кольору. Між блакитною і жовтою частинами розміщена полоса зеленого кольору. Між зеленими і жовтими частинами – полоса блакитного кольору. У верхній лівій частині розташовані чотири восьмикутні зірки жовтого кольору.

Зелена трикутна частина прапора символізує гору «Стінку» що є дотичною до трьох населених пунктів Ямницької ОТГ. Полоса блакитного кольору символізує річку Бистриця, полоса зеленого кольору символізує «Чорний ліс» та ліси Ямницького лісництва. Золоті зірки – це символ чотирьох сіл що входять до складу громади.

Логотип

Логотип символізує промисловий характер розвитку території Ямницької ОТГ та вказує на джерело бюджетотворення громади. На ньому відображені літери “Я” та “Г” (Ямницька громада). Зелений клин є символом гори “Стінка”, блакитний клин – символ річки Бистриця, яка протікає через територію громади. Червоним кольором відображенні населені пункти, що входять до складу Ямницької ОТГ. Внизу логотипу синім і жовтим кольорами зображено стилізоване відображення шосейних та залізничних доріг, що пролягають через територію громади. Увінчує логотип золотий трикутник – символ Божої слави, духовної єдності та економічного успіху  Ямницької ОТГ. Вислів-слоган під зображенням “Ти маєш перспективу” звернений до жителів громади та до потенційних інвесторів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.