Люди Фото

Як десятикласниця селом на Франківщині керувала (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Село Котиківка Городенківського району на один день очолила десятикласниця Лілія Вовкович. Незвичну соціальну акцію започаткував сільський голова Іван Вережак.

Він оголосив для молоді конкурс «Один день на посаді Котиківського сільського голови». Свої заявки подали шестеро старшокласників. Методом сліпого жеребкування був обраний переможець – Лілія Вовкович.

Впродовж дня вона займалась звичною роботою сільського голови. О 8.00 почався її робочий день. Дівчина познайомилась із колективом сільради. Далі об’їхали разом із Іваном Вережаком село, аби проконтролювати, як просувається передсвятковий благоустрій. Потім «голови» поїхали до контейнерів із роздільного збору сміття, яке уже два роки успішно діє у Котиківці. Відвезли вторсировину на склад. Дівчина була вражена, що люди в селі так відповідально відсортовують скло і пластик, і потім здають його на вторинну переробку.

Лілія сиділа в кріслі сільського голови, ставила печатки на документах, слухала звернення громадян. Під час обіду зустрілись і з іншими учасниками конкурсу. Сільський голова Іван Вережак запропонував школярам створити при Котиківській сільраді дорадчий орган – Молодіжну раду.

Також Лілія Вовкович поспілкувалась із волонтеркою із США Дарою Грей, яка зараз живе і працює у Котиківці, веде тут роботу з молоддю та організувала безкоштовні курси англійської для селян. Також домовились про спільну виставу за постановкою американки.

«Було дуже цікаво. Я багато дізналася про роботу сільської ради. Бачу, що тут працюють дуже приємні люди, які щиро вислуховують мешканців, гарно прийняли мене, привітні і гостинні, – говорить Лілія».

Також «голови» планують організувати екологічну акцію з прибирання, коли трохи потепліє.

«Я теж задоволений результатом, – говорить сільський голова Іван Вережак. – Мав можливість подивитись на себе збоку. Однозначно будемо робити подібні проекти в майбутньому. Буду просити і інших сільських голів перейняти такий досвід. Бо можливість відчути себе дорослим і приймати відповідальні рішення – це є дуже важливий крок у формуванні характеру наших молодих людей. Можливо, воно мотивує їх не покидати Україну, розбудить у молоді бажання діяти на користь громаді, займати керівні посади і творити краще майбутнє України».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.