Такі випадки були виявлені у Милуванні та Рошневі, наступного дня, учора, – у Вільшаниці.
Місцеві бджолярі звернулися до Тисменицької міської ради та правоохоронців, повідомляє Тисменицька міська рада.
На місце виїхали міський голова Тетяна Градюк, заступник Андрій Рев’юк та радник Михайло Брезіцький.
“Якщо Вам відомі факти масового отруєння бджіл, інформуйте за тел. 095 948 86 13. Нагадуємо, відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво», відповідальність несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин”, – відреагувала влада.
Люди пов’язують загибель бджіл із окропленням полів тамтешніми орендарями.
Також вони скаржаться на погане самопочуття.
“Це робота не однієї людини, потрібно всім селом зібрати підписи для того, щоб подати колективний позов на цих орендарів і не дозволити їм травити нас. Чому не було повідомлено, що буде проводитися окроплення полів, яким гербіцидом. Найпершими удар взяли на себе бжоли і люди зі слабкою імунною системою і діти. Ця ситуація з окропленням полів є кожного року, треба всією громадою вирішити це питання”, – обурюється Марія Плугатор-Колісник.
“Це проблема не тільки пасічників, але і усіх мешканців, оскільки багато діток у цей час захворіли, більшість людей погано себе почуває. Без допомоги влади тут, звісно, не обійтися, не можна щороку отруювати людей!” – підтримує Ольга Іванців.
“Писати оголошення про те, що кроплять поля, – це обов’язок сільського голови! І ми гуляли з дитиною, бо гарна погода, а тепер гострий ларингофариніт, то побути в хаті, ЗНАЮЧИ, що кроплять поля, – це не найгірше! А поле кроплять другий тиждень! Краще було посидіти з дитиною в хаті!” – ділиться Катерина Плугатор.
Пасічники, у яких загинули бджоли, написали заяви в поліцію. Випадки розслідують.
Comments are closed.