Історія Фото

У Галичі дослідники розкопують імовірне поховання повстанців (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 11 червня, працівники комунального підприємства обласної ради «Пам’ять», спільно з членами ГО «Галицьке районне об’єднання воїнів АТО» провели пошукову експедицію в місто Галич.

Місцеві старожили розповідають, що позаду відділу поліції на подвір’ї школи знаходиться імовірне поховання повстанців. Директор обласного комунального підприємства «Пам’ять» Василь Тимків пояснив кореспондентці Бліц-Інфо, що на це вказують свідчення як мінімум п’ятьох людей.

Раніше на цій ділянці був сад, де ховали убитих учасників національно-визвольної боротьби.
«Колишній повітовий суд, в’язниця…Колись тут все було в руках НКВС. На подвір’ї школи ховали повстанців. Нам підказав один чоловік, що тут щонайменше 40 нерозпізнаних хлопців. Можливо, більше»,- пояснює історик.

Головний орієнтир пошуковців – смерека, біля якої мало б бути поховання. Отець Ігор розповідає, що його сусід, будучи школярем, на власні очі бачив, як у 40-х роках енкаведисти привозили сюди хлопців і скидали в яму.

Таку ж інформацію чув і місцевий житель пан Василь:
«Вони вбивали хлопців, вішали на цій ділянці таблички і проводили впізнання. Мертвих так попід стіну ставили. Люди не впізнавали, бо боялись. Мені мій класний керівник казав, що бачив це, коли був школярем».

Історію викопують з землі. Чому НКВД охороняло молочні бідони на Прикарпатті

Пошуковці планують перевірити ділянку ще раз. Якщо знайдуть рештки, то їх відправлять на патологоанатомічну експертизу, де визначать стать, вік та як людина була вбита. Опісля перепоховають.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні