Мистецький простір перехід «Ваґабундо» облаштували у підвалі новобудови за адресою Пилипа Орлика, 7.
Простір відкрили за ініціативи Юрія Андруховича, Ростислава Шпука та Олександра Ковтуна. У підземний перехід «Ваґабундо» перейде Центр сучасного мистецтва “Чеч” за підтримки компанії Moris Group.
“Це приватна ініціатива, і в неї вкладені приватні кошти. Разом з тим, ми хочемо зробити його місцем публічним – для поезії, театру, візуального мистецтва”, – говорить Юрій Андрухович.
«Тут ви станете свідками різних проектів. Вчора у Луцьку ми з Мирославом Яремаком відкривали виставку франківських митців – теж у приватній галереї, – говорить Анатолій Звіжинський. – За півроку діяльності того простору інтерес у Луцьку до сучасного мистецтва зріс. Сподіваюся, що співпраця Вагабундо з ним сприятиме такому розвитку і у Франківську».
Яремак додає, що за останній рік діяльність галерея «Чеч» стає відомою в Україні. Тож ЦСМ намагатиметься розвивати і Вагабундо.
Зокрема на відкриття планують виставку лозунгів франківських митців, письменників, журналістів. Написання лозунгів триває. Усі охочі ще мають нагоду долучитися – у галереї «Чеч».
«Цей підземний перехід – самопроголошений всупереч генплану міста, – жартує Ростислав Шпук. – У нас склалася тенденція, що на літературні й художні презентації ходять різні люди. В цьому просторі хочеться розмити ці рамки».
Офіційне відкриття -15 лютого. Чітко визначеної години не буде. Але орієнтовно з 18:00 почнеться буде вечір відкритих дверей.
Андрухович розповідає, що уже за тиждень, окрім акції ЦСМ, буде також літературно-театрально- музичне дійство.
«Хочеться, щоб наші гості на відкритті отримали відчуття цього наскрізного ефекту, – каже письменник. – Будуть Прохасько, Іздрик, Уляна Горбачевська і Марк Токар. Також буде музично- візуальна частина від VJ Glow, Віктор Новожилов. Сподіваюся, буде і десант драмтеатру, який, може, видасть адаптовану частину «Гамлета».
А 20 лютого тут відбудеться презентація книжки Олександра Бойченка «Країна за Збручем».
Перші внески за цей підвал сплатили у 2007 році, розповідає Андрухович. Але знадобилося 12 років, аби простір таки вдалося відкрити.
«Ваґабундо» – назва мандрівного цирку, який я вигадав у 1987 році, – говорить Юрій Андрухович, – це своєрідна мистецька альтернатива. Це намагання віднаходити щось містичне у нашому буденному житті. З роками цей цирк знову і знову з’являвся у тому, що я писав,- і у «Коханцях юстиції» він став наскрізним».
Comments are closed.