Культура Фото

У Франківську презентували раритетне видання Михайла Ломацького (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 10 червня, у музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери пройшла презентація раритетного видання Михайла Ломацького «На чисті води (Наше становище супроти Московії і московського народу)».

Книгу презентував директор видавництва «Писаний камінь» Михайло Павлюк, а модерував зустріч відомий письменник Тарас Прохасько, пише Репортер.

«Михайло Ломацький один із визначних українських письменників, його заслуга це 13 книжок видані про гуцулів незважаючи на те, що на Гуцульщині він пропрацював всього 10 років, – говорить Михайло Павлюк. – Він писав про відносини Москви до України, які актуальні й на сьогодні».

У своєму виданні «На чисті води» Михайло Ломацький розкриває імперську сутність московської загарбницької політики, де Росія й досі підтримує свій імідж імперії і намагається будь-якими методами втримати ті території, що стали російськими в результаті експансії (у тому числі й Україну), що актуально й на сьогоднішній день.

«Унікальність видання у тому, що воно виховує молодь та й усіх людей в цілому до відносин з Московією – розповідає Михайло Павлюк, – Це є наш ворог, а ворогам не можна ні довіряти, ні вірити».

Під час презентації слухачі також висловлювали свої думки й багато говорили про патріотизм. Всі присутні могли отримати книгу, адже її будуть розповсюджувти безкоштовно.

Захід відбувся за сприяння обласного товариства “Меморіал”.

Довідково: Етнограф, етнолог та письменник Михайло Ломацький народився 22 листопада 1886 року у селі Суходілтепер Гусятинського району. Навчався у Тернопільській, закінчив Заліщицьку вчительську семінарію (1906). Учителював у селах Снятинського, потім Косівського повітів. Переслідувався польською владою, тому змушений був міняти місце роботи. У 1939 р. був ув’язнений. Наприкінці Другої світової війни емігрував до Австрії (Відень), потім до Західної Німеччини. Був активним членом товариства «Гуцульщина». Помер 24 жовтня 1968 р. у місті Шварцвальді (Німеччина), похований на українському цвинтарі в Мюнхені.

У селищі Верховина біля історико-краєзнавчого музею Гуцульщини відкрито пам’ятник українському письменнику, публіцисту, культурно-громадському діячеві Михайлу Ломацькому.

Автор: Денис Лужний
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні