Відео Розваги Фото

Сотня бакланів прилетіла на Дністер поживитись рибою (ФОТО, ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
Чимало птахів помітили на Дністрі біля села Хмелева Городенківського району.

Фото та відео, де сотня бакланів «рибалить» на Дністрі виклав на своїй сторінці в мережі Facebook фотограф та краєзнавець Ігор Нагірний, пише Репортер.

Довідково: Баклан великий – водно-болотний птах роду бакланів. Поширений по всій планеті, за винятком Південної Америки та Антарктиди. В Україні гніздиться на Дунаї, Дніпрі, Дністрі, на узбережжі Чорного та Азовського морів. Зимує біля морського узбережжя, в пониззях Дніпра та Дунаю.

Забарвлення баклана великого чорне, на спині з бронзовим блиском. Дзьоб має довгу форму із гачком на кінці, лапи з перетинками. Боки голови і плями на боках під крилами – білі.

Баклани – вправні рибалки та можуть позмагатися у майстерності вилову риби з іншими видами птахів. У прісних водоймах птахи полюють на окунів, пліток, лящів, линів. Приморські баклани віддають перевагу камбалі, трісці, оселедцю, кільці, вугру та мерлангу.

Зранку ці птахи організовано вилітають на годівлю і полюють приблизно до опівдня. Баклан занурюється під воду та полює на здобич. Глибина занурення коливається від одного до трьох метрів, а на ловлю однієї риби витрачається близько трьох хвилин. Схоплену здобич баклан витягує на поверхню та заковтує. Рибу ковтає головою вперед, аби убезпечити себе від травмування горла гострими зябрами та плавцями. Якщо здобич надто велика, баклан повертається на сушу, і там, притримуючи її лапами, розриває на шматки.

Орнітологи поки не дійшли спільного висновку про обсяги риби, яку з’їдає один баклан. Цифри коливаються в діапазоні від 300 г до 1,5 на добу.

Харчуючись головним чином рибою, баклани із задоволенням також поїдають молюсків, рачків та земноводних.

За даними науковців, у Європі мешкало 310-370 тис пар цього виду птахів. В Україні чисельність коливалася в межах 65-75 тис пар. Наразі розмір популяції баклана великого на вітчизняних теренах стрімко зростає, що обумовлено поліпшенням екологічного стану водойм та збільшенням кормової бази.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.