Люди Фото

Одружені в масках. За час карантину в Калуші зареєстрували 19 шлюбів (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Карантин обмежив і припинив роботу багатьох закладів та установ. Одним із таких є Калуський міськрайонний відділ ДРАЦС Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

У коментарі «Вікнам» начальниця ДРАЦСу Ірина Очкур розповіла, що під час карантину обмежена кількість видів послуг, за яким приймають громадян. Зокрема проводиться державна реєстрація народження, смерті, шлюбу. Також приймаються заяви на реєстрацію шлюбу за попереднім записом.

Ірина Очкур пояснила:

«Це означає, що певній парі, яка хоче подати заяву ми призначаємо певну людину на конкретний час. Це дозволяє уникнути скупчення людей».

Наразі не можна скористатися послугою розривання шлюбу, каже начальниця Калуського ДРАЦСу:

«Такі заяви в системі онлайн і зараз можна подати. Але такі заявники не можуть прийти до відділу».

Ще однією послугою, якою донедавна не можна було скористатися, але на днях повинні відновити, — повторна видача свідоцтв, додає Ірина Очкур:

«Усе-таки люди звертаються до нотаріуса, до соцзабезу, не перестав працювати суд, тому ми відновлюємо об’єми робіт,  в яких буде подальша обов’язкова умова — попередній запис».

Щодо реєстрації шлюбів, то їх і не скасовували. І в умовах карантину люди стали обережнішими, прокоментувала очільниця ДРАЦСу:

«Звичайно, обмежена кількість гостей. Молодята приходять або самі або запрошують лише батьків. Люди дуже обережно ставляться до ситуації, що склалася, тому на церемонію обов’язково приходять в засобах індивідуального захисту».

За час карантину було зареєстровано 19 шлюбів  Загалом в день відбувається від двох до чотирьох реєстрацій. Єдиний коректив, який вніс карантин, — молодята відтерміновують дату шлюбу на пізніші дати. Ймовірно, це пов’язано з тим, що хочуть запросити більшу частину гостей або ж провести святкування.

Ірина Очкур розповіла і про неприємну частину роботи — реєстрацію смерті. Вона звернулася до родин, в яких є втрати від коронавірусу. Начальниця ДРАЦСу просить, щоб похід по установах взяли на себе ті люди, які як мінімум не спілкувалися з померлим 14 днів. Адже коли приходить найближча людина померлого, працівники ДРАЦСу розуміють, що вони ризикують своїм життя.

 Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.