В Івано-Франківську з моменту військової агресії Росії в Україні активно функціонує Архієпархіальний Координаційний антикризовий центр.
Працівники центру здійснюють своє служіння в таких напрямках: лікування, проживання та харчування переселенців, організація та передача гуманітарної допомоги в зону бойових дій, пише Репортер з посиланням на департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.
На 13 день російської війни в Україні адмінбудівлі Архієпархії та приміщення які надали парафіяни вже дали прихисток для майже 1200 переселенців.
Зокрема, Івано-Франківська Духовна Семінарія ім. свщмч. Йосафата прихистила 142 вимушено переселених осіб, а загалом, з моменту російського вторгнення, семінарія прихистила понад 300 осіб. Це люди з різних регіонів, які сьогодні перебувають під обстрілами та бомбардуваннями російських військ. Серед них і юнак Микита, який вже двічі змушений залишати домівку: спершу, у 2014 році, – Донецьк, а ось тепер – і Київ, – йдеться у повідомленні.
«На жаль, я опинився в Івано-Франківську не за тих обставин, як би хотілося, а в зв’язку з воєнними діями в Києві. Коли ми думали куди евакуюватися, мій колега з вашого міста розказав, що існує таке місце, де можна поселитися. Після нашого приїзду ми зрозуміли, що це дуже дружнє місце, яке готове прийняти не тільки мене, але й частину наших співробітників», – розповідає Микита.
Цікаво, що семінарія продовжує активно провадити богослужіння. Тут залишилося близько трьох десятків семінаристів та священників, які задіяні до волонтерського служіння. Щоранку на Божественну Літургію приходять також і нові мешканці семінарії.
Смачний обід за 30 грн. Чим харчують у Франківську в соціальних їдальнях (ФОТО)
В урочищі Підлюте, де щоліта відбуваються християнські табори «Веселі канікули з Богом», вже прийняли 80 людей.
У Католицькому ліцеї св. Василія Великого прийняли ще 82 людей.
Окрім того, чимала кількість біженців також проживає в парафіяльних будинках наших громад у різних селах та містах Прикарпаття. Тут добре попрацювали священники, які зорганізували своїх парафіян, щоб ті відкрили свої серця та двері для потребуючих. Наразі при різних парафіях нашої Архієпархії проживає понад 450 вимушено переселених осіб, – пише пресслужба Архієпархії.
Comments are closed.